Een dagje weg... O HEALTH Het is weer lente! Tijd voor een frisse neus en een blik op de ontluikende natuur. Eropuit in eigen land. Velden vol met bloemmo- zaieken, fruitbomen die verscholen gaan onder een sluier van bloesem, dartelende lammetjes in de wei... dit is een mooie tijd om er eens lekker op uit te gaan en al wandelend of fietsend de gezonde lentelucht op te snuiven. Even lekker bij- tanken na al dat binnenzitten van de afgelopen maanden. De combinatie van verse zuurstof in de longen en lichaams- beweging in een inspirerende omgeving is een weldaad voor lichaam en geest. Winter- moeheid verdwijnt als sneeuw voor de zon. Je krijgt een betere stofwisseling en doorbloeding, waardoor je je lekkerder voelt. En de zon op de huid zorgt voor de aanmaak van vitamine D. Slim voorbereiden Met een goede voorbereiding is het dubbel genieten. Slimme moeders stoppen standaard een antilekbeker en de favoriete knuffel van hun kind in de tas en vinden ook nog wel plaats voor een kleine versnapering. Net als voor de zonnebrand- creme, omdat de zon al verra- derlijk kan branden. Ook een rijk gevulde picknickmand gaat mee. En vergeet de fotocamera niet, want de mooiste momenten komen altijd onverwacht. Veel plezier! O Bloesemtocht per tandem Vorstelijk picknicken op landgoed Nuirilon direct*. DESINFECT In april, als de kersenbomen witgesluierd zijn van de bloesem, kunt u In diverse stre- ken in het land speciale bloesem-fietstoch- ten maken. Zoals de Kersenroute in Kesteren, een tocht van 31 kilometer langs boomkwekerijen in een charmant stukje Betuwe. Op de eigen fiets of op een tandem van de plaatselijke fietsverhuur. Informatie en een routebeschrijving zijn opgenomen in het boekje Bloesem- en fruitroutes. Infor matie: VWTiel, telefoon (0344) 67 70 60. Na een heerlijke wandeling door de tuinen van een landgoed is het tijd voor een uitgebreide picknick. Bijvoorbeeld in het Friese Oenkerk in de uitgestrekte landschapstuinen van het negentiende-eeuwse landgoed Stania State. Of in Velsen-Zuid (Noord-Holland) op het achttiende-eeuwse landgoed Beeckestijn. Kijk voor meer informatie op de internetsites www.staniastate.nl en www.beeckestijn.nl. Of bel (058) 256 28 1 1 (Stania State) danwel (0255) 51 20 91 (Beeckestijn). AllerHande 3-2002 155

Allerhande | 2002 | | pagina 155