f-' rjta Tussen au pair hebben OGESPREKSSTOF Fransen zijn arrogant, in hun fT16trO stinkt het altijd naar knof- look, ze dopen alles in de th 66... Nederlan- Geeke Hengst was au pair op een droomplek: midden in Parijs, vlakbij de Arc de Triomphe: 'Het was echt leuk. En een jaartje Frankrijk is goed voor mijn studie, ik ga dit jaar zelfs in Parijs studeren.' Stefanie Kelterman - altijd al 'gek van Frankrijk' - was in La Clusaz een korte winter 'ski-au pair'. Dat is iemand die in gezinnen bijspringt waar het gedurende de winter continu spitsuur is. Ze ontmoette er haar vriend met wie ze vervol- gens nog een paar maanden naar zijn woonplaats Evreux meeging. Een dubbele liefde dus eigenlijk. Na de zomer gaat ze ook in Frankrijk studeren: 'Omdat mijn vriend er woont, maar ook omdat het zo'n mooi land is.' Reinild was au pair in een dorpje met een bijna poeti- sche naam: Mareil Marly. Bij een groot gezin - vader, moe- der, vier kinderen. Aan tafel werd Nederlands, Engels en vooral Frans gesproken. Reinild heeft af en toe flink heimwee: 'Het is echt een soort familie van me geworden.' In de keuken Een au pair leeft met de Fransen. Dat wil zeggen, vooral met de kinderen. Maar terwijl de ene au pair zich uitsluitend met de peuters en pubers bemoeit, wordt de andere geacht ook in het huishouden bij te springen. Geeke had een luizenleven: 'De moeder werkte niet, zij deed veel zelf in huis. Verder was er een huishoudster en iemand voor het strijken. Ik was er voor de kinderen, maar die konden al aardig voor zich- zelf zorgen.' Stefanie waste, kookte, bonjourde de kinderen op tijd de deur uit, deed bood- schappen, zorgde dat de boel ders denken niet altijd even zonnig over de Fransen. Drie jonge vrouwen die als gewerkt in Frankrijk doen een boekje open. AllerHande 3-2002 119

Allerhande | 2002 | | pagina 119