nietszeggende geleuter Linda Tavenier (43) 'Ik erger me vreselijk aan dat ik contact met mijn vrienden om vanaf een bepaalde plaats gezamenlijk verder te lopen.' Linda heeft er geen. Plaatst zij zich daardoor niet een beetje buiten de samenleving? 'Dat denken mensen vaker, dat ik de aansluiting in de maat- schappij mis. Maar ik heb een heel druk sociaal leven, alleen vind ik het gewoon heerlijk om af en toe geen telefoon om me heen te hebben. Door mijn werk heb ik aeht uur per dag met telefoon te maken.' Willem heeft in het verleden meer tegenstanders ontmoet: 'Toen ik er net een had, vond iedereen het onzin. Maar de een na de ander vroeg of hij mijn telefoon even kon lenen. En het zusje van mijn vriendin belde mij op mijn gsm omdat ze haar zus wilde spreken.' Ook nu wacht Willem niet met het gebruiken van nieuwe foefjes tot ze zijn ingeburgerd. Vaak staat hij, druk ijsberend, in het wilde weg te praten op straat: 'Dan zit de telefoon in mijn binnenzak, heb ik een oordopje in, en praat ik door het microfoontje in het snoer- tje. Mensen denken: Die is gestoord. Maar het is echt handig.' Opgejaagd? Rutger heeft al zeker drie tele- foons versleten: 'Die dingen gaan gewoon kapot'. Willem heeft er drie: 'Eentje zakelijk, eentje prive, en er ligt nog ergens een prepaid-apparaat'. Zelfs Bart heeft er twee, omdat hij onlangs inging op een actie waarbij hij een tele foon gratis kreeg. Laten we ons niet een beetje opjagen? Linda: 'Vind ik wel. Het lijkt me vrese lijk vermoeiend om altijd maar bereikbaar te zijn.' Rutger kan zich daarentegen amper een leven zonder telefoon voorstellen: 'Je went eraan. Ik vind het leuk om face-to-face met iemand te praten, maar als iemand nou toevallig ergens anders is, dan kun je toch beter bellen?' Een hot item tijdens het gesprek blijkt de etiquette rond 'Ik gebruik mijn mobieltje vooral om mijn sociale leven in stand te houden' Rutger Helsloot (17) toeristisch medewerkster VW Si scholier (MBO, richting ICT)

Allerhande | 2002 | | pagina 88