in de winter OWIJNADVIES Deze vijf rode wijnen varieren van fruitig en soepel tot kruidig en stevig. Toch hebben ze iets gemeen. Ze passen bij hetwinterse weer en bij gerechten waar je Warm van wordt en ze kosten alle vijf noggeen vijf euro. Beaujolais Villages - Eugene Loron €4,99 Met een goede Beaujolais kun je alle kanten op. Hij is fris en licht maar heeft tegelijkertijd veel smaak. Deze wijn van de garmy- druif is lekker als aperitief. Aan tafel past hij bij vis, vlees, kip, salades, pasta en kaas. Zolang de gerechten puur en niet te ingewikkeld zijn, voelt een Beaujolais zich erbij thuis. Villages geeft aan dat het hier om een betere, vollere wijn gaat die alleen in een beperkt deel van de Beaujolais mag worden gemaakt. Cotes du Rhone - Enclave des Papes €3,67 Februari is di tijd voor stoof- vlees, stamppotten en goedge- vulde maaltijdsoepen. Stevige gerechten die vragen om een voile wijn, die makkelijk drinkt. Een Enclave des Papes bijvoor- beeld die, doordat hij zacht overkomt, ook heel geschikt is om zonder iets erbij te drinken. Schenktude wijnopzo'n 18°C, dan komt de smaak van rijpe bramen naar voren. De frisse bessenachtige aromas vallen op als u de wijn op ongeveer 16°C serveert. Montepulciano d'Abruzzo - Delia Cala €3,67 Montepulciano is de druiven- soort, de Abruzzen hetgebied in Italie waar deze wijn vandaan komt. De wijn is vol, fris, stevig en gemaakt om bij de maaltijd te schenken. De streekbewoners schenken hem bij alles wat's winters op tafel komt: antipasti met gemarineerde paddestoe- len en harde worstjes, stoof- schotels met rundvlees, ossobu- co, gevulde aubergines, (wilde) spinazie met knoflook en basili- cum, pasta met pecorino en pit- tige pizza's. wijncategorie 7 wijncategorie 8 wijncategorie 8 Kangaroo Ridge Cabernet Sauvignon - Cowra Estate, South-East Australia €4,12 In Australie groeien veel eucalyp- tusbomen. De karakteristieke muntachtige geur van deze boom kom je ook in sommige rode wijnen tegen. In deze zach- te, voile Kangaroo Ridge wordt dat vleugje munt mooi gecombi- neerd met rijp, rood fruit. Dit is een wijn om zo van te genieten en om bij mals vlees als ossen- haas, varkenshaas en eenden- borst te schenken. Ook bij romi- ge, belegen boerenkaas en een pittige pate doet hij het goed. wijncategorie 9 Diego de Almagro Reserva - Valdepenas €3,90 Dat deze wijn op vacen van eikenhout heeft gerijpt, ruik en proefje meteen. Hij geurt naar geroosterd brood, vanille en heeft ook iets gerookts. Zo'n kruidige, stevige wijn past bij gerechten met een 'vetje'. Bijvoorbeeld bij varkensrollade met salie, een stoofpot van var- kensvlees, spekjes en knolselde- rij en bij tortilla's met gerooster- de paprika's en worst. De Diego de Almagro heeft als basis de tempranillodruif, die in Valde penas cencibel wordt genoemd. wijncategorie 9

Allerhande | 2002 | | pagina 85