De familie One uit Oss (Noord-Brabant) Tafel? Marjan: 'We hebben een natuurstenen tafel die Nico ooit, ik denk twintig jaar geleden, zelf heeft gemaakt. Hij had t°en nog een eigen steenhouwerij. De tafel is loeizwaar en groot. Omdat hij vierkant is, kun je er gezellig met zijn achten omheen zitten. Bovendien kun je op graniet lekker knoeien.' Ontbijt? 'Sinds de kinderen uit huis zijn en Nico is gestopt met werken, ontbijt ik door de week meestal alleen. Ik zet thee en eet twee boterhammen. Ik ga nooit weg zonder iets te hebben gegeten. Vroeger dekte ik de tafel en vervolgens ont- beet iedereen op zijn eigen tijd. De laatste die vertrok, ruimde dan af.' Placemat of linnen? 'Altijd een tafellaken. We hebben ook heel lang stoffen servetten gebruikt, maar die komen nu alleen nog op tafel bij bijzondere gelegenheden, zoals etentjes en kerst. Omdat we nu meestal met z'n tweetjes zijn, eten we vaak aan de keukentafel. Dat is een aanbouwtafel en daar gaat geen kleed op. Bijna iedere vakantie koop ik wel een nieuw tafelkleed. Van elk kleed weet ik nog precies waar en wanneer ik het heb gekocht. Zo heb ik jaren geleden in Kopenhagen een kleed gekocht waar ik nu dierbare herinneringen aan heb.' Tafelschikking? 'Toen de kinderen nog thuis woonden, zat elk kind naast een ouder. Soms zaten de kinderen onder tafel voetje te vechten. Toen ze een voor een het huis uitgingen, vielen er leegten aan tafel. Wanneer ze nu mee-eten, gaan ze weer op hun eigen plek zitten, maar als ze vriend of vriendin meenemen dan zitten we door elkaar.' Marjan (50) en Nico (51). Hun dochter Juliette en zonen Leon en Paul zijn het huis uit. 62 AllerHande 2-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 62