'Soms zie ik in de r I VI 6 r een prachtige k I 6 U V blauw. Daar ga ik dan in de keu ken naar op zoek' Inspiratie kleuren Zelf werkt Margo het liefst met vis en schaaldieren. 'Vooral kreeft en tarbot vind ik prachtige producten. Daar kan ik eindeloos mee varieren, hoewel ik de smaak altijd de smaak laat. Ik houd van kreeft. Die heb ik altijd op de kaart staan. Het is een prachtig, zui- ver product, dat rijk is aan eiwitten. Ik laat ze per vliegtuig uit Canada komen. Die bees- ten zijn echt super. Ze leven nog zo mooi. En de kleur is prachtig. Ik kan daar naar blij- ven kijken.' Tijdloos Seizoensproducten vindt Margo het mooist om mee te werken. 'Die zijn vol van smaak en zien er goed uit. Deze periode, tus- sen de jaarwisseling en het begin van de lente, is wat dat betreft net een moeilijke tijd. Het wildseizoen is achter de rug en het is nog te vroeg voor voorjaarsgroenten. Gelukkig zijn er genoeg lekkere 'tijdloze' producten.' Uitproberen Of het nou een rijkgevulde kreeftensoep is, of tarbot met eekhoorntjesbrood op zuur- kool, Margo zet het graag op de kaart. Die wisselt hier elke zes of zeven weken. Of soms elke week, als ze een mooi nieuw gerecht heeft bedacht. 'Tussen de bedrijven door blijf ik din- gen uitproberen. Een gerecht groeit langzaam en opeens is het af. Dan kan ik niet langer wachten om het mijn gasten te laten proeven.' C» Over het meesterwerk 'Da Vinci is gevestigd in een modern gebouw aan het water. Als je aan komt rijden is het net of er een scheepskajuit uit de Maas opstijgt. Erg inspirerend. Het moderne van het gebouw vertaal ik in de strakke opmaak van gerechten. Maar ook het water zelf brengt me op nieuwe ideeen. Soms zie ik, als ik langs de rivier wandel, bijvoorbeeld een prachtige kleur blauw. Daar ga ik dan in de keuken naar op zoek. Voor elk gerecht heb ik een ander bord. Ik bestel al mijn servies in Duitsland. En kijk goed naar de kleuren van het servies, daar pas ik mijn gerecht op aan. Of ik verzin een nieuw gerecht bij een nieuw bord. Als er bijvoorbeeld een opvallende kleur oranjerood in de rand zit, maak ik iets met een langoustine er in. Mooi blauw combineer ik vaak met een visgerecht.' 52 AllerHande 2-2002 'Hoewel ik zelf nooit vegetarische gerechten op de kaart heb staan, vormde het creeren van een bijzondere maaltijd zonder vlees of vis voor AllerHande geen enkel probleem. We krijgen hier steeds vaker vegetarische gasten. We pas- sen dan gewoon een gerecht van de kaart aan. Dat levert de mooiste creaties op. Zo is deze salade met tijmkletskop- jes ook ontstaan.'

Allerhande | 2002 | | pagina 52