U Kl 1 Heeft u ze al allemaal op een rijtje? ipm KRUIDENMIX KRUIDENMIX \ferstegen Loodzwaar gietijzer Trendy roestvrijstaal VERSE KRUIDENM1X - wji^i]a:niurt»'jiiatiiwiiii'fc Tyji'i'iainnwvi'unir -V n vi \ttTiiiiiiini De nieuwe handige kruidensticks van Verstegen mogen eigenlijk in geen enkele keuken ontbreken. Want met deze meer dan twintig heerlijke smaken in praktische portieverpakkingen maakt u nu hele- maal in een handomdraai van ieder maal een feestmaal. Stei uw eigen favoriete rijtje samen en u heeft sneller dan ooit de smaak te pakken! fun For food. SPICES SAUCES www.verstegen.nl Gietijzer is loodzwaar, geleidt de warmte matig en toch zijn er mensen die zweren bij een koe- kenpan van gietijzer. Want als zo'n pan eenmaal heet is, bakt die fantastisch. Vlees wordt per fect bruin, aardappeltjes lekker krokant. De buitenkant is vaak kleurig geemailleerd. Roestvrijstaal is trendy en onverslijtbaar, maar het geleidt warmte zeer matig. Daarom zit er meestal een bodem van alu minium of koper onder of tussen (een zogenaamde sand- wichbodem). Tussen twee lagen roestvrijstaal wordt dan een laag goed geleidend aluminium gewalst. Op deze manier wor- den de voordelen van beide materialen optimaal benut. In de vaatwasser? Een roestvrijstalen koekenpan kun je in de afwasmachine zetten, de andere koe- kenpannen beter niet. Veeg het ergste vet er met keukenpapier uit en was ze af met een sopje van afwasmiddel. Laat ze goed drogen Droog een koekenpan van plaatstaal of gietijzer eventueel even op het vuur en vet ze dan in met een keukenpapier- tje met een beetje olie. Dat voor- komt roesten. De juiste warmtebron De koekenpan moet natuurlijk geschikt zijn voor de gebruikte warmtebron. Deze informatie staat altijd op het verpak- kingslabel. Voor keramische, halogeen en inductie kookplaten is een gladde onderkant vereist bij inductie koken moet er magneti- seerbaar materiaal in de bodem ver- werkt zijn.

Allerhande | 2002 | | pagina 95