zonder keuken ii Nederlanders staan volgens OndcrZOSk gemiddeld 23 minuten in de keuken om de maaltijd te bereiden. Metalle H IG U WG technie- ken straks misschien nog maar drie minuten. Is koken zonder keuken de toekomst? In Frankrijk zijn de eerste rGSt3.Ur3.ntS zonder keuken, alleen met magnetrons en vaatwassers, al opgeleverd. Toen het de mens gelukt was om voet op de maan te zetten, kwamen futurologen op het idee dat het mogelijk moest zijn om de mens te voe- den met een enkele pil. Niet echt een scenario om verlekkerd naar uit te kijken. Maar wel snel en daar is het kokers zonder keuken om te doen. Ze hebben weinig tijd of zin om te kokkerellen, maar willen wel lekker eten. Geen pilletje, want het oog, de neus en de mond willen ook wat. Geen poespas De makkelijke keuken is koken zonder poespas, zoals de Amerikanen doen. Die hebben 'fast food' uitgevonden. Maar voor ons Europeanen is snel alleen niet genoeg. Het moet ook lekker en gezond zijn. En dat kan. Anders zou je in Frankrijk nooit restaurants kunnen openen zonder keuken, fomuis en zelfs zonder koks. Ze zijn er. Graine d'Appetit moet voor oudere Fransen een gruwel zijn, maar binnen twee jaar moet de keten van twee vestigin- gen nu, in Nantes en Parijs, groeien naar twintig van deze non-cuisine restaurants. Alles wat hier te vinden is, zijn magnetrons en afwasmachines. Op de kaart staan zo'n veertig kant-en-klaarmaaltijden en ruim twintig salades. Makkelijker kun je het jezelf ook thuis niet maken. Alles wat je nodig hebt is een magnetron en waarom zou je dan nog over een complete keuken willen beschikken? Veel twee- verdieners en alleenstaanden gaan niet steeds uitge- breid koken, maar verwennen zichzelf. Gaan eten buiten de deur, gaan langs de traiteur, pakken kant- en-klare maaltijden uit de supermarkt. Maar ook voor gezinnen is kant-en-klaar een uitkomst; op drukke chaotische dagen eet iedereen wanneer het uitkomt. En wat hij of zij lekker vindt. AH To Go o O ci" 0 S3 cc «- 1 d 2 a l±f Vorig jaar opende Albert Heijn de eerste twee gemakswinkels, onderde naam 'AH To Go'. De eer ste winkel werd in oktober geopend aan de Lijnbaan in Rotterdam, de tweede in december in de Reguliersbreestraat in Amsterdam. De nieuwe gemakswinkels sluiten helemaal aan bij de trend om steeds minder tijd te besteden aan koken en toch lekker en verantwoord te eten. Het assortiment bestaat uit eten en drinken voor onderweg, ofom thuis verder te bereiden. Daarnaast zijn er ook dage- lijkse producten opgenomen in het assortiment. AllerHande 1-2002 35

Allerhande | 2002 | | pagina 35