reinigingsproducten tasten het natuurlijke beschermlaagje van de huid aan, dat bestaat uit huidvetten (lipiden) en talg. Daardoor verliest de huid eer- der vocht, droogt ze makkelijk uit en treedt vroegtijdige huid- veroudering op. Is de huid van nature ai droog, dan is het gebruik van een intensief ver- zorgend product in de winter- maanden een aanrader. Zo'n creme ondersteunt de cellen in hun functioneren. Maar ook wanneer de huid niet droog is van zichzelf, is het ver- standig het vochtgehalte kritisch onder de loep te nemen. Voelt de huid na het douchen of baden trekkerig aan, of jeukt de huid als geen creme is aange- bracht? Grote kans dat de huid meer vocht nodig heeft. Zelfs een van nature vette huid kan in de winter te maken krijgen met een gebrek aan vocht. Grijp niet direct naar vette producten! Vettige producten kunnen de porien verstoppen, terwijl hydra- terende cremes en emulsies het vochtgehalte helpen op peil te houden en het natuurlijke beschermlaagje in tact houden. En mannen dan? Mannen ontspringen de dans niet! Ook al is de mannenhuid dikker en beschikt zij over meer vet, zeker in de winter heeft deze huid veel verzorging nodig. De mannenhuid droogt minstens zo snel uit als de huid van vrou- wen. Het dagelijkse scheerritu- eel pleegt altijd al een aanslag op de natuurlijke beschermlaag van de huid. Hierdoor is zij extra gevoelig voor kou en uitdroging. Speciale huidverzorgingsproduc- ten voor mannen - met vocht- verzorgers en een aangepast vet- gehalte - bieden uitkomst. Kinderen Omdat het huidvet bij baby's en kleine kinderen nog niet helemaal ontwikkeld is, is de kinderhuid onvoldoende be- schermd tegen weer, wind en kou. Meer nog dan bij volwas- senen, hebben de centrale ver- warming en warm water (bad en douche) een sterk uitdro- gend effect. Mutsen en sjaals vangen de ijzige kou slechts ten dele op. Gebruik daarom een speciaal op de kinderhuid afge- stemd verzorgingsproduct om de huid zo goed mogelijk te beschermen en uitdroging te voorkomen. Een beetje lippen- balsem op de lippen helpt gesprongen lippen en kioofjes te voorkomen. Beweeg! OLrAZ VROUWEN Lichaamsbeweging is bevorder- lijkvoorde bloedsomloop. Dit ondersteunt de huidcellen in hun functioneren: de huid is beter in staat vocht vast te houden en ziet erfris en stralend uit. double action dagcr&me Nivea dagcreme droge huid Deze intensief verzorgende creme helpt de vochtbalans in de huid te behouden en voor- komt uitdroging van de huid. VROUWEN Oil of Olaz double action gevoelige huid Een verzorgingsproduct waar- mee kans op irritatie of allergie tot een minimum wordt be- perkt. Biedt de huid bescher- ming tegen UV-licht en helpt vochtverlies van de huid te voorkomen. Eciat Intensive V riv-FUTU* VROUWEN Plenitude Activ Futur Een multi-beschermende creme met drievoudige werking: de creme hydrateert, beschermt tegen UV-straling £n huidver- oudering. VROUWEN Nivea Vital dagcreme Een creme met een drievoudi ge werking voor de rijpere huid. Anti-rimpei, stevigheid voor de huid en verbetering van de teint dankzij een vita- minecomplex en huidbescher- mende UV-filters. 118 AllerHande 1-2002

Allerhande | 2002 | | pagina 118