Het g6ZI C h t heeft het zwaar in de winter. Porien sluiten zich om de kou buiten te houden. Dat kost zoveel energie dat celdeling en talgproductie even op een laag pitje komen te staan. Extra verzorging is dan geen overbodige luxe. OBEAUTY Een goed begin van huidver- zorging is reiniging. Restjes make-up, talg, vet en vuil blok- keren de werkstoffen en ook is een ongereinigde huid kwets- baarder voor irritaties, ontste- kingen en talgophopingen. Hoewel de keuze voor een reini- gingsproduct een kwestie van persoonlijke voorkeur is, is de reinigingsmethode wel enigs- zins aan het huidtype gebon- den. Een zeer droge, gevoelige of rijpe huid is bijvoorbeeld beter af met een milk en lotion dan met water. Water kan op deze huidtypen een uitdrogende wer- king hebben. In alle andere gevallen kan de huid probleem- loos met een facewash, -gel of handige reinigingsdoekjes wor- den schoongemaakt. Eenmaal gereinigd, is de huid klaar voor de volgende fase: de verzorging. Door de kou voelt de huid snel droog en trekkerig aan. Bescherm, verzorg en activeer deze daarom met een goede dagcreme. Cremes voorzien van een UV-filter wapenen de huid tegen de schadelijke werking van dag- en zonlicht. Daarnaast beschikken ze over vochtregule- rende bestanddelen om de huid soepel en zacht te houden. Vettekort Onder sommige omstandighe- den is het hydrateren van de huid alleen niet voldoende; een erg droge of een rijpere huid, of een huid die tekenen van ver- moeidheid vertoont, heeft baat bij werkstoffen die de celacti- viteit stimuleren en het vette kort in de huid aanvullen. Nachtcremes vervullen nor- maal gesproken die functie, maar ook sommige dagcremes helpen de huid beter te functio- Extraatjes De huid kan in de winter anders reageren door een vette kort. De oorzaak hoeft niet alleen de kou te zijn, ook de droogte van centrale verwar- ming in huis, op school of kan- toor kan sporen achterlaten. Ook te heet douchen en baden (niet warmer dan 38°C) en het gebruik van agressieve AllerHande 1-2002 117

Allerhande | 2002 | | pagina 117