opname Koude neus Tips en ideeen om fit te blijven gnep yiankfitj Drink bij een ontbijt van bruine boterhammen of andere volkoren graanproducten waarin ijzer zit, een glas versgeperst citrussap. Of neem wat citrusvruch- ten. Vitamine C zorgt er namelijk voor dat ijzer uit de voeding beter door het lichaam wordt opgenomen. Drink er geen koffie bij, dat remt de opname juist. N1EUW OVrivm' helpen bij de bestrij- Valeriaan is een geneeskrachtig kruid, dat al in de vierde eeuw voor Christus werd gebruikt om rust te geven bij spanningen. Over de herkomst van de naam doen twee verhalen de ronde. De naam zou komen van het Latijnse 'valere', dat 'gezond zijn' betekent. Volgens een andere lezing is het kruid vernoemd naar de arts PIinius Valerianus. Valeriaan zit in het homeopatische middel Valdispert Nacht, dat bij Albert Heijn verkrijgbaar is in een nieu- we verpakking. Een verkoudheid gaat in principe vanzelf over. Om het lichaam te Ibuprofen is een snel-werkende stof die onder andere koorts- verlagend werkt. Het vormt de basis van Antigrippine en verlicht de ongemakken van een opkomende griep. Traditiegetrouw is ja- nuari de maand om weer even op de lijn te letten. Modifast ont- wikkelde een lekkere gevulde Mexicaanse soep, die als maaltijd- vervanger kan dienen. De soep bevat veel vitamines en minera- len en slechts 206 calorieen. Om het hongergevoel tussen- door te onderdrukken, zijn er de Weight Care Tussendoortjes: lekkere repen in de smaken chocolade en hazelnoot. ding van de vervelende symptomen, kunnen simpele middelen goed helpen. Even lekkersto- men boven een bak heet water met een handdoek over het hoofd, bijvoorbeeld. Bij een verstopte neus werken neussprays en - druppels aangenaam verlichtend. Bij Albert Heijn is onder andere Otrivin verkrijgbaar. Voor kinderen zijn er speciale producten van hetzelfde merk. AllerHande 1-2002 113

Allerhande | 2002 | | pagina 113