Antwoord d a Brand)gevaar in n klein hoekje <®g Actie verlengd Kerstboodschappen albert. Vraag In deze rubriek vindt u een seiectie van vragen aan Albert Heijn en aanvullende informatie over de Albert Heijn-organisatie. Hebt u ook een vraag? U kunt hem stellen aan de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis). Rond de feestdagen Is het risico op brand in huls groter dan nor- maal. Shireen Eyer van de Stichting Consument en Veiligheid geeft tips om brandgevaar zo veel mogelijk te beperken. 'De meeste branden ontstaan doordat mensen even niet goed opletten. Rond de kerstdagen moetje extra alert zijn in huis. Kaarsen kunnen al snel gevaar opleveren. Zetze nooit in een boekenkast, in de looproute of in de vensterbank met vitrage in de buurt. Ook brand- bare kerstversiering zoals hulst en dennenappels voor in de boom vormen een risico omdat ze zeer snel vlam vatten, zelfs als ze geimpregneerd zijn. Kijk dus uit waar u ze neerzet of hangt! Veel ongelukken gebeuren ook met fonduen en gourmetten. Cebruik alleen elektrische apparaten, en houd kinderen goed in de gaten. Tafelkleden zijn uit den boze, omdat kin- deren er graag aan trekken. Als er toch brand ontstaat, is een goede vlucht- route van levensbelang. Net als een rookmelder. Natuurlijk is voorkomen beterdan genezen. Op www.brandgevaar.nl staat nuttige informatie over brandpreventie in huis'. De Wedgwood-actie van Albert Heijn is verlengd tot 30 april 2002. Behalve met uw Air Miles krijgt u ook met de AH Bonuskaart extra korting op het Windsor-servies. Bekijk welke onder- delen u nog mist of reserve wilt heb- ben! Het aanbod is terug te vinden op www.ah.nl en in de winkel. Van achter uw computer bood- uw dagelijkse bezorgservice schappen en kerstcadeautjes bestellen en thuis laten bezorgen. Dat kan met 'Albert', de dagelijkse bezorgservice van Albert Heijn, Etos, Gall Gall, De Tuinen en Deli XLSHOP. Het assortiment telt ruim 8.000 artikelen, die bezorgd kun nen worden op een tijdstip dat het u uitkomt. Zelfs binnen 24 uur. Het minimale bestelbedrag is 80,- en de bezorgkosten zijn 15,- per bestelling. Albert biedt naast het ruime aanbod aan producten ook nog tips en ideeen. Wilt u weten of Albert ook bij u in de buurt bezorgt? Kijk op www.albert.nl voor een snelle postcodecheck. Op zondag 23 december zijn bijna alle Albert Heijn-winkels geopend! Waar komt onze oliebollentraditie met oiid en nieuw vandaan? Mevr. K. te D. Oliebollen komen oorspronkelijk bij de Germanen vandaan, die in de decembermaand op grootse wijze het midwinterfeest vierden. Dat ging gepaard met flinke eetpartijen en offermaaltijden. De vrou- wen bakten naast zoete offerbroden ook broodbolletjes met vruchten als symbool van vruchtbaarheid. Nageslacht was vooral in die tijd van groot belang om te overleven. De bolletjes wer- den dan ook in groten getalen gege- ten tijdens de de cembermaand. nde 12-2001 9

Allerhande | 2001 | | pagina 9