Workshop Sherry Tapas Sherry, ternperamentvolie wijn uit Spanje www.sherryporfavor.nl Voorgerecht of snack voor 4 personen Serveer met een glas medium sherry Bekleed 4 lage ronde bakvormpjes netjes met bladerdeeg. Meng een in blokjes gesneden aardappei met 4 eetlepels fijngesneden pittige chorizo, 2 in dunne ringen gesneden sjalotjes, 1 eetlepel tomaten- puree, 100 g oude geraspte kaas en 2 losgeklopte eieren. Vul de vormpjes met het mengsel en bak de taartjes in een hete oven (200°C) in ca. 25 minuten goudbruin en gaar. Ook met Kerst smaakt sherry het ailerbest met een hapje. Een medium, fino of manzanilla bij hartige snacks zoals kaas, worst, gerookte zalm en paling of echte Spaanse tapas (olijven, garnalen of rauwe ham). Bij zoete desserts smaakt juist zo'n mooie cream sherry, of de beroemde pedro ximenez die ook vaak PX wordt genoemd. Echte sherry's komen uit de streek rond het stadje Jerez de la Frontera in het zuiden van Spanje. Net als alle andere wijnen wordt sherry gemaakt van druiven. Voor de meeste sherry's zoals fino en manzanilla worden hiervoor palominodruiven gebruikt. Een uitzondering vormt de heerlijke zoete pedro ximenez sherry die van gedroogde pedro ximenezdruiven wordt gemaakt. Ontdek bij De Kookfabriek in Den Haag hoe geweldig tapas en sherry bij elkaar passen. Tijdens deze workshop maakt u zelf tapas, zoals tostadas, albondigas, sardinas, gambas, serrano wraps en tapenades. Verder laat onze vinoloog u kennismaken met bijpassende sherry's. Na afloop gaat u van uw eigen kookkunst genieten, met begeleidende sherry's. De work shop wordt op 26 januari van 11.00 tot 15.00 uur gehouden. Kosten f 125,- 56,75) p.p. U kunt zich voor de Workshop opgeven bij De Kookfabriek, tel. 070-3888546. A/leer info? www.kookfabriek.nl

Allerhande | 2001 | | pagina 97