m Volgende maand E3 Kerstmis in Zuid-Afrika Ondanks de zinderende hitte proberen veel inwoners van Zuid-Afrika een echte witte kerst na te bootsen. Met kunstsneeuw, kerstbomen en een kerstman! Een interview met in de regenboognatie wonende Nederlanders en Zuid-Afrikaanse recepten EES Kijk Vergelijk Welke champagne past het best bij een kerstdiner of het oud en nieuw-buffet? EES Kerstmis in Australia Geen EES Receptenkatern Ver weg en diclitbij et is op een prachtige najaarsavond dat ik u schrijf. Dozen vol fraaie kerstballen, kleurige servetten en geurige kerststukjes worden op de redactie bezorgd. Bijzondere ingredienten vragen om feestelijke gerechten waarmee ze tot hun recht komen. Kerst is nog ver weg, maar voor AllerHande heel dichtbij. Ook ver weg zijn Nederlanders die in het buitenland wonen. Rond de kerstdagen denken zij wellicht met weemoed aan de stemmige dagen in hun vaderland. Hoe vieren zij kerst? Wat missen ze? En wat doen ze met eigen tradities in hun nieu we land? We vroegen het Nederlanders in Engeland, Zweden, Zuid-Afrika, Australie en Italie. Hun verhalen, soms ontroerend, soms hilarisch en vaak nos- talgisch, brengen hen dichterbij. Als u dit leest, hebben wij ons werk gedaan en we hopen u inspiratie te bie- den om de kerstdagen op een fantasti- sche wijze door te brengen. Met familie, vrienden, in intieme kring of met een uitbundig gezelschap. Even een moment van samenzijn en het goed hebben met elkaar. Namens Albert Heijn, de redactie en alle medewerkers van AllerHande, wens ik u heel fijne, bijzondere kerstdagen en alle geluk in 2002. Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur Twaalfuurtjes Heerlijke hapjes om het nieuwe jaar mee in te luiden sneeuw maar stralende zon. Geen kerstboom maar een pergola. Toch creeren Nederlanders in Australia graag een Nederlandse kerstsfeer: met een kerststol, een banketstaaf en de kerst-cd van BZN EE Air Miles Shopping I KM Kerstmis in Italie Kerstgebak waar de engelen hun vingers bij aflikken, levensgrote kerststallen en een maaltijd op kerstavond die tot in de kleine uurtjes voortduurt. Dat is Kerstmis in Italie - Zelf maken: fortune cookies Nagerechten Kerstversieri 68 Het kerstontbijt AllerHande 12 2001

Allerhande | 2001 | | pagina 5