Wie heeft er geen zoete herinneringen? Over snoeptrommeltjes van oma, lievelingskoek, zoete toetjes, suikerspinnen en nog veel meer. Bep Zelissen( 63 Aukje Wittermans 56 Wil Spelthuis (68) Marije Smif 29) Debbie Westendorp( 35 Bonnie Parren (29) Zoete herinneringen 'Als het sinterklaas was, werd altijd de trommel van de kastgehaald. Daar zaten suikerbeestjes in! We mochten er dan een uitzoeken, maar moesten 'm ook direct weer inleve- ren. Alleen bij bijzondere gelegenheden mochten we de beestjes opeten. Maar die werden dan natuurlijk wel in kleinere stukjes gebroken en ver- deeld onder de kinderen.' 'Een ijsje kreegje vroeger alleen bij bijzondere gelegenheden. Wanneer een van mijn broers of zussen eind- examen deed, was het weer feest. Met tien kinderen thuis werd er bij ons dus regelmatig ijs gegeten.' 'In de oorlog lagen in de werkplaats van mijn vader zakken druivensuiker van de Duitsers opgeslagen. Mijn moeder maakte daargaten in en gaf het ons. We waren ergek op! De Duitsers geloofden dat ratten de zakken openknaagden, zoals mijn moeder ze vertelde.' 'Als ik met mijn neefjes en nichtjes bij mijn oma was, mochten we altijd 'lekkers' maken met jam, pindakaas, koekjes, suikerenzo- voort... Dat mengden we door elkaar, en vonden we heerlijk. We deelden het ook uit aan ooms en tantes. Achteraf begrepen we pas dat zij het heel vies vonden, sterker nog: ze gooiden het zelfs weg.' 68 AllerHande 11-2001 'leder weekend mochten we de slagroom van de garde aflikken, wanneer mijn ouders slagroom in de kof- fie dronken. 'In Duitsland, waar ik ben opge- groeid, kregen mijn broer en ik vier weken voor kerst altijd een adventkalenderzo een met kar- tonnen deurtjes die je open kon scheuren. Achter ieder deurtje zat een chocolaatje. ledere dag tot kerst mochten we een deurtje openmaken. Ik at iedere dag net- jes een chocolaatje. Mijn broer niet: die scheurde na ontvangst van de kalender meteen alle deurtjes open, en at alle chocola in een keer op.

Allerhande | 2001 | | pagina 68