voor el ke smaak Wat is tannine? 1 Appellation Haut-Medoc Controlee Chateau la Grave Broustey Druivenrassen: cabernet sauvignon, merlot. Smaakomschrijving: karakteristieke Bordeaux, duidelijk herkenbaar aan de geuren van vanille, zwarte bessen en laurier. Een wijn met veel smaak: een echte maaltijdbegeleider! Lekker bij: lamsbout, tournedos, boerenkaas. Prijs: f 16,99 (€7,71). wijncategone 9 2 Appellation Bordeaux Controlee Chateau Chatagnau Druivenrassen: merlot, cabernet- sauvignon, cabernet-franc. Smaakomschrijving: mondvullende wijn met rijpe fruittonen en lange warme afdronk. Lekker bij: belegen boerenkaas of gehaktrolletjes met bacon. Prijs: f 10,19 (€4,62). wijntategorie 8 biefstuk, lamskoteletjes en rode wijn met knoflooken kruiden. Prijs: f 13,19 (€5,99) wijncategone 9 5 Appellation Bordeaux Controlee Rouge Euro Shopper Druivenrassen: meriot, cabernet- sauvignon. Smaakomschrijving: een eenvoudige maar soepele wijn met rode en zwarte bessen in geur en smaak. Lekker bij: rundervinken, cordon bleu en camembercachtige kazen. Prijs: f 5,59 2,54). wijntategorie 7 6 Appellation Bordeaux Controlee Saint Georges Druivenrassen: cabernet-sauvignon, merlot. Smaakomschrijving: een mooie droge rode Bordeaux die licht gekoeld gedronken kan worden. Lekker bij: gevulde paprika's, vis- schotel uit de oven met een kaassaus. Een ideale kookwijn. Prijs: 2,99 (0,25 I) (€1,36). wijncategone 7 7 Chateau Le Boscq Cru bourgeois Medoc Druivenrassen: cabernet-sauvignon, merlot, cabernet-franc. Smaakomschrijving: ruik de warme geur van eikenhout in deze uitgerijpte Bordeaux! Lekker bij: biefstuk met olijven, pit- tige kaastaarten en gestoofd wild. Prijs: 21,99 9,98). wijncategone 9 S Appellation Bordeaux Controlee Chateau Bellevue de Rambaud Druivenrassen: cabernet-sauvignon, merlot, cabernet-franc. Smaakomschrijving: een Bordeaux met iets meer tannine wat de wijn meer 'stevigheid' geeft. Om die reden heel geschikt voor bij de maaltijd. Lekker bij: biefstuk in paprika- roomsaus, gebraden kalkoenfrican- deau en ovenschotels met kaas. Prijs: 9,09 4,12). wijntategorie 8 9 Appellation Bordeaux Controlee Chateau Virco Druivenrassen: merlot, malbec, cabernet-sauvignon, cabernet-franc. Smaakomschrijving: krachtige Bordeaux met de smaak van donker fruit met aardig wat tannine. Echt wijn voor bij de maaltijd. Lekker bij: gebraden lamsbout met kruiden, konijn met pruimer en bele gen kaas. Prijs: f 11,99 (€5,44). wijntategorie 9 10 Appellation Bordeaux Controlee I'Agriculture Biologique (Ecocert) Druivenrassen: cabernet-sauvignon, merlot. Smaakomschrijving: biologische Bordeaux, sappig van smaak. Met fruit van zwarte en rode bessen en een lichte smaak van laurier in de afdronk. Lekker bij: pizza, eend met saus van bessen, rundvlees gestoofd met tomaat, kaastaart en Hollandse kaas. Prijs: f 10,99 4,99) wijntategorie 8 11 Appellation Bordeaux Controlee Chateau Imperiale Druivenrassen: cabernet-sauvignon, merlot, cabernet-franc. Smaakomschrijving: een voile Bordeaux, echt voor de liefhebber. Met de smaak van zwarte bessen. Lekker bij: tournedos, lamskotelet jes en belegen Hollandse kaas. Prijs: f 10,19 (€4,62). wijntategorie 8 17 Appellation Bordeaux Controlee Lavergne Druivenrassen: merlot, cabernet- sauvignon, malbec. Smaakomschrijving: licht gekruid van smaak en in de afdronk een beet- je bitter, waardoor de wijn extra pit- tig wordt. Lekker bij: stokbrood met kruiden- boter, pizza, jonge schapenkazen, tournedos met sjaiottensaus of knoflook. Prijs: 8,59 3,90). wijncategone 8 Appellation Saint-Emi- lion Grand Cru Controlde Chateau Puy-Blanquet Druivenrassen: merlot, cabernet- sauvignon. Smaakomschrijving: Deze Saint- Emilion heeft een aantrekkelijke geur van rabak, bladeren en vanille. Een elegante wijn, die vooral bijzonder is door de lange, verfijnde afdronk. Een echte verwenwijn! Lekker bij: tournedos met padde- stoelen, lamsrug, pasta met truffel, belegen Hollandse kazen. Geschikt voor na de maaltijd. Prijs: f 25,39 11,52). wijntategorie 9 14 Appellation Cotes de Castillon Controlee Chateau Paret Druivenrassen: merlot, cabernet- sauvignon, cabernet-franc. Smaakomschrijving: plezierige, soepele Bordeaux met een lichte lauriersmaak. Lekker bij: kaas, pasta met verse bospaddestoelen. Prijs: f 13,19 (€5,99). wijncategone 9 In de schil, de pitten en de steel- tjes van druiven zit tannine, een ietwat bittere stofdie de wijn houdbaar maakt. Wijn met veel tannine herkent u aan een stroef gevoel in de mond. Appellation Bordeaux Controlee Mouton Cadet Druivenrassen: cabernet-sauvignon, cabernet-franc, merlot. Smaakomschrijving: wijn met de karakteristieke Bordeaux-geuren van zwarte bessen en hout. Mooi zuiver van smaak. Lekker bij: entrecote, gebraden een- denborst of kip, geroosterde paprika met geitenkaas. Prijs: f 18,19 (€8,25). wijncategone 9 9 Appellation Bordeaux Controlee Cordier Collection Privee Druivenrassen: onder meer merlot, cabernet-sauvignon en cabernet- franc. Smaakomschrijving: aantrekkelijke geur van eikenhout, bessen met een lich te minttoon, vol en kruidig van smaak. Een wijn die perfect in balans is! Lekker bij: gegrilde of gebakken i oo» kVERGNE' IIOICDHAIX >O«M«0 CCH'CUI AllerHande 10-2001 67

Allerhande | 2001 | | pagina 67