De wereld van De wereld van WIJN. Zo heet het nieuwe, unieke wijnboek waarvoor de hele wijnwereld is doorkruist. Zodra u het boek openslaat waant u zich in de wereld van wijn. Naast de behoefte aan de juiste flessen in het schap, is ook de behoefte naar informatie over wijn groot. Om wijnliefheb- bers de weg te wijzen, heeft Albert Heijn een uniek wijnboek uitgebracht. 'De wereld van wijn' sluit helemaal aan bij de wijnbeleving van nu: wijn is fun! En dat plezier is te proe- ven in dit boek. Bijzondere wetenswaardig- heden worden verteld door de mensen die er het meeste van weten: wijnmakers, wijnin- kopers, sommeliers en chef-koks. Met pas- sie vertellen zij over hun werk en de sfeer- volle foto's maken hun wereld ook letterlijk zichtbaar. Mee op reis Naast de praktische informatie zijn in 'De wereld van wijn' twaalf sfeerreportages opgenomen. Zo wordt u meegenomen naar de Toscaanse familie Cecchi, neemt Marques de Grinon u mee naar de indrukwekkende ceremonies tijdens de Lijdensweek in Spanje, reist u door Australie, Chili en Argentinie en ruikt u de Elzasser keuken. Makkelijker kiezen Natuurlijk biedt dit boek ook handvatten om het kiezen eenvoudiger te maken. De wijnen zijn ingedeeld in smaken en stijlen die over- eenkomen met het AH-wijninformatiesys- teem. Elke wijnstijl wordt beschreven aan de hand van de eigenschappen van de wijnen uit de betreffende groep, achtergrondinformatie over de herkomst, de ideale gebruiksmomen- ten en combinatiemogelijkheden. Vind via de stijl de wijn die bij het moment past. Voor feiten en tips, komt men met dit boek ook aan zijn trekken. Op zoek naar details over een specifieke druif of een aanduiding op het etiket? Het antwoord is snel gevonden. Uiteraard komen tips voor het serveren van wijn, de juiste glazen, handige kurkentrek- kers, schenktemperatuur, wel of niet decan- teren, het combineren van wijn en gerechten en het bewaren van wijn ook aan bod. Wijnfoto's in Zaans Museum De wereld van wijn prijs: /29,95 13,59) WIJN Bordeaux Fotograaf Pieter Ouddeken reisde een jaar door de wijnwereld om foto's voor het nieuwe boek te maken. Zijn werk uit het boek en ongepubliceerde foto's zijn tot en met 2 december 2001 te zien in het Zaans Historisch Museum, Lagedijk 80 in Zaandijk, tel. (075) 621 76 26. AllerHande 10-2001 S3

Allerhande | 2001 | | pagina 53