de weg in de winkel 1 0 wijnstijlen Het etiket vertelt lang niet altijd alles over de inhoud van de fles. Het wordt nog gemakkelijker een wijn te vinden als is bepaald welke stijl de wijn moet hebben. Het wijninformatiesysteem van Albert Heijn helpt daarbij. Bij dit systeem zijn de wijnen in tien categorieen of stijlen ingedeeld. Wit in vijf tinten Rose Rood in vier tinten ED Rijke en zoete wijnen. Serveren in volgorde van wijnstijlen Voor het AH-wijninformatiesysteem zijn alle wijnen geproefd en beschreven. In een oogopslag wordt duidelijk in welk land en in welke stijl de wijn thuishoort. In de winkel staan de wijnen kleur bij kleur en ver- volgens land bij land. De wijnen zijn in tien groepen ingedeeld. Wijnen uit een groep dragen dezelfde kleurcode en een nummer. Wie een lichte, fruitige rode wijn uit Italie zoekt, kijkt op de schapkaarten en zoekt naar rode wijnen met de Italiaanse vlag, een licht- rode kleurbalk en nummer 7. De wijnen met deze code zijn allemaal licht, fris en fruitig. Wat dat betreft is een keus snel gemaakt. Als u alle wijnen uit deze groep na elkaar zou proeven, dan zou u merken dat ze toch alle maal een beetje anders zijn. Die onderlinge verschillen, of anders gezegd: de specifieke kenmerken van elke wijn apart, staan ook op die schapkaarten vermeld. De naam van de wijn, herkomst, de druivensoorten waarvan hij is gemaakt, de omschrijvingen van de geur en smaak: alles staat op de kaartjes. Met deze informatie is het eenvoudig om nauwkeurig en toch redelijk snel een wijn te selecteren. Geen idee welk type wijn bij een bepaald gerecht past? Niets aan de hand. Op de schapstickers staan serveertips. Hiermee is een passende wijn ook binnen handbereik. ones in RhoneNu' jptll.nion CSici du RSWA'' f Viqnwgucs iu wone ComVc de Coles W°,; Wijn kiezen: Lichte, frisse, fruitige wijnen. D Voile, ronde, vaak war kruidige wijnen. EH Voile, rijke wijnen met vaak lets vanillegeur van de eikenhouten vaten. D Friszoete tot halfeoete wijnen. D Halfeoete tot rijke zoete wijnen. El Alle roses die worden aangeboden, zijn licht en fris. Specifieke kenmerken leest u op de schapsticker. Ed Lichte, soepele, fruitige wijnen. Ed Voile, ronde, vaak wat kruidige wijnen. Ed Stevige, rijke, krachtige wijnen, met vaak iets vanillegeur van de eiken houten vaten. Als u meer wijnen schenkt, is wit voor rood nog steeds een aardige basisregel maar hij voldoet met helemaal. Een frisse, lichte rode wijn komt namelijk beter tot zijn recht voor de voile, rijke vanilleachtige witte dan erna. Wijn schenken in de volg orde van de smaakcodes werkt beter. Serveert u een witte en een rode wijn van dezelfde stijl en structuur, dan gaat wit weer wel voor rood. AllerHande 10-2001 SI

Allerhande | 2001 | | pagina 51