■it A Tarte tatin U vindt de recepten vanaf bladzijde 145 Deze Franse appel-karameltaart wordt omgekeerd gebakken en warm geserveerd met creme fratche of een bolletje vanilleijs In het warme taartje zorgt het fruit voor de frisheid en het gebak voor de rondeur. Een niet ai te rijke, maar we I zoete wijn met rijpe tonen past erbij. Een zoete rode wijn zal snel te zwaar zijn. Wit lijkt het meest logisch omdat daarin zoet en zuur kunnen voorkomen. Een zoete Riesling Auslese heeft rijpe tonen, voldoende zoetheid en kracht en genoeg zuur om bij het appeltaartje te passen. Een zoete Vouvray, gemaakt van de chenin blanc, heeft ook die combinatie van rijp, zoet en zuur en doet het goed bij de tarte tatin. Tekst Magda van der Rijst receptuur Clara ten Houte de Lange (kaas, wild en gevogelte), Sacha Krommendijk (vis, desserts) fotografie Willem Groeneveld (gerechcen), Leo Potma (wijn bij wijnadvies) styling Maijolein Vonk kok Bart Stuart accessoires: glazen bij vlees (A) kandelaar, mandje, tafeltje, bord bij carpaccio, crtmekleung bord met onderbord, gas bij hazenpeper, bord met dikke rand, paars/rood kleed, glas bij fetasalade, paars/bruin placemat (B) lichtpaars bordje, plat bordje met witte rand, wit bord bij entrecote, dienblad, glazen kommetje, houten bakje, karaf, zwart kommetje, houten bak, glazen schaal bij panna cotta, schaal bij tarte tatin (C) blauw glazen onderbord, placemat bij roodbaars. servetten, wit schaaltje, kommetje bij kip, houten onderzetter, kommetje op voet, donkerpaars kleed (D) bruine kom (E), zie biz. 162; overige accessoires uit eigen bezit, zie biz. 162 AllerHande 10-2001 49

Allerhande | 2001 | | pagina 49