Nieuws over kant-en-klaar Lekker en licht Chips of toast? Weekend Boerenkool Tandoori kip Symbolen en kleuren stamppot met Rook worst Indiase met Basmatirijst In het kant klaar-maaltijdenschap van Albert Heijn vinden grote ver- anderingen plaats. Erworden der- tig nieuwe maaltijden gei'ntrodu- ceerd en tien maaltijden zijn in smaak verbeterd. De kant klaar-maaltijden van Albert Heijn in het schap zijn ingedeeld in drie groepen: Gemakkelijk en Lekker, bekende en eenvoudigere maaltijden, zoals lasagnes, bami's, curry's en stamppotten. Bewust en Puur, maaltijden waarbij de nadruk ligt op pure smaken en verantwoorde voeding, zoals maaltijden van AH Biologisch, AH Koken Stomen en nieuwe AH Low Fat-maaltijden. Verrassend en Culinair, maaltijden met bijzondere smaken zoals de AH Huistraiteur-maaltijden, de authen- tiek Indonesische maaltijden van Lonny en dejapanse maaltijden van Hai. Op de verpakking staan de berei- dingswijze, de basis voor de maaltijd en de herkomst van het gerecht duidelijk aangegeven. Symbooltjes geven aan hoe het gerecht moet worden bereid: in de oven, in de magnetron of in een pannetje met heet water. De basis van het gerecht is met kleu ren aangegeven: blauw voor vis, rood voor vlees, geel voor kip en groen voor groente. Aan de lan- densymbolen kunt u herkennen uit welk land het gerecht komt. De nieuwe AH Low Fat-maaltijden bevatten maximaal 3% vet en 500 kilo- calorieen en zijn dus ideaal voor iedereen die van lekker en licht eten houdt. U vindt de volgende maaltijden in het schap: AH Low Fat kipfilet in zoetzure saus met gele rijst, AH Low Fat kipfilet in tomaat-basilicumsaus met fusilli, AH Low Fat varkensfilet in mosterdsaus met aardappelpuree, AH Low Fat kalkoenfilet in champignonsaus met aardappelpuree 8,79, 3,99) en AH Low Fat lasagne Bolognese en AH Low Fat spaghetti Bolognese 6,59, 2,99). Na de knapperige 'broodjes' met knoflooksmaak heeft Haust nu ook een tweede variant met kaas- smaak in het 'Toast 'n Chips'-assortiment. U kunt ze als bijgerechtje bij bijvoorbeeld tapas serveren, of bij de borrel. Toast 'n chips vindt u in het schap bij de zoute kaasbiscuits. Zakje, 125 gram, 2,39 1,08). Speciaal voor in het weekend: lekkere zachte broodjes die u alleen nog maar even in de oven hoeft te doen. De afbakbroodjes uit het weekendassortiment zijn na aankoop nog drie a vier dagen houdbaar, zodat u er ook na het weekend nog van kunt genieten. Per zes stuks 3,99 1,81). AllerHande 10-2001 19

Allerhande | 2001 | | pagina 19