Knolselderij Chips van knolselderij Knolselderij met sinaasappel en spek de smaak van het seizoen Knolselderij- cremesoep Wittekool Een echte sluitkool. Dat wil zeggen dat de bladen dicht tegen elkaar aan liggen en de kool veel weegt. Wittekool smaakt uitstekend als u'm kort kookt of stooft, maar erzijn tal van andere lekkere bereidingen. Reepjes kool zijn heel geschikt om te roerbakken, vooral met oosterse krui den en smaakmakers, en u kunt ze ook sto- men, of smoren met wat spekjes, ui en olijf- olie. Ook voor soepen, stoofgerechten en hartige taarten is wittekool een aanrader. De recepten vindt u op bladzijde 145 Als garnering bij vleesgerechten Verder volop verkrijghaar Rodekool Bijna iedereen heeftwel een speciale manier om rodekool te koken. Bijvoorbeeld met appeltjes, een scheutje azijn, wat rode port of een snufje kaneel. Buiten Noord-Europa wordt rodekool ook vaak als rauwkost gegeten, en dat is zeker de moeite waard. De rauwkostsalade (eru dite) van rodekool, naar Franse receptuur bijvoorbeeld, met een geurige vinaigrette van kruiden en een teentje uitgeperste knof- look. Apart bijgerecht met een voile smaak Gepureerde knolsoep met tijm en cognac-room Koolraap Een knolgroente die tot voor kort een beetje werd ondergewaardeerd. De groente heeft een verrassend zachte, fijne koolsmaak die het heel goed doet in stamp- potten, kaasgerechten, ovenschotels en gemengde groenteschotels. idee: maak eens een kruidige puree van koolraap met een scheutje room, wat nootmuskaat en gerasp- te kaas. Veldsla Vanwege de stevige structuur en de kruidige, bijna herfstige smaak is veldsla een slasoort die vooral bij het najaar lijkt te passen. Deze combineert dan ook heel goed met andere smaken van het seizoen, zoals noten en notenolie, paddestoelen, blokjes peer en romige blauwschimmelkaasjes. AllerHande 10-2001 IS

Allerhande | 2001 | | pagina 15