Gebruikt u de receptkaarten van Albert Heijn wel eens? 'Ik heb geen recepten nodig" 'Een leuke mix aan producten' 'Het ziet er heerlijk uit' 'Ik bewaar ze. in de keukenla' B. Bakker (SO): 'Ik gebruik recepten uit AllerHande" AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel aan de Burge- meesterD. Kooimanwegte Purmerend. Momque de Graauw (33) en Giovanni (4): 'Ik kook bijna nooit met recepten. Ik maak meestal het oude beken- de. Gewoon, Hollandse gerechten en daar heb ik geen recept bij nodig. Ik heb ze wel eens bekeken hoor, maar het spreekt mij niet aan. Misschien is het't onbeken- de wat mij afschrikt. Bijvoor- beeld: pasta vind ik heerlijk, maar niet met asperges. Trouwens, daar hoef ik thuis ook niet mee aan te komen.' S. Willemsen Frankel (64): 'Ik gebruik ze af en toe. Ik vind het leuk dat er een mix aan producten wordt gebruikt. Ik ben zelf ook een beetje 'gemixed'. Toen wij tweeendertig jaar geleden van Suriname naar Nederland kwamen, vond ik het Hollandse eten behoorlijk flauw. Maar Surinaams koken duurt lang en is ingewikkeld. Dus ging ik mixen. Ik kocht Hollandse andijvie, maar maakte die klaar op z'n Surinaams: roergebakken met een gefruit uitje. Nu is dat normaal, maar wij deden dat vijfentwintig jaar geleden al. En spruitjes zijn heerlijk, vooral alsjeze even beetgaarvoor- kookt en dan met spek en uitjes opbakt. Ik vind het leuk dat ik die mix terugzie op de receptkaarten.' Judith Prinsen (30) en Esmee (bijna 'Ik heb het idee dat die recepten niet zo geschikt zijn voor kleine kinderen. Neem dit gerecht: Mexicaanse visschotel. Het ziet er heer lijk uit, maar er zitten van die harde tacochips in. Het lijkt me echt lets voor als je met z'n tweeen bent.' 'Jazeker, ik heb die kaarten meermalen gebruikt. Niet de hele buitenissige gerechten hoor. Als ik lang moet zoeken naar de ingredienten, dan ligt het mij niet. En bijvoorbeeld iets met zon- gedroogde tomaatjes, die vind ik te prijzig. Maar erzijn vaak heel bruikbare recepten bij. Ik bewaar ze allemaal in de keukenla.' A.Weisscher (82): 'Ik zie de receptkaarten wel eens staan, maar ik pak ze nooit mee. Ik gebruik altijd de recepten uit AllerHande. Vooral zondags, als het eten extra lekker moet zijn. Nu ook weer, ik heb een recept waar ik taco's bij nodig heb. Weet u waar ik die kan vinden?' AllerHande 10-2001 143

Allerhande | 2001 | | pagina 143