iLYlSTSnSHil Amchor Fenegriek Paneer Chapati's Papadums ^*"»i Raita Tandoor Curry - Dahi Dhal Thali 81 Chutney Garam masala Ghee - Mosterdolie Naan Smaakmaker gemaakt van gedroogde, onrijpe Een geurig specerij, dat altijd verwerkt wordt in Verse kaas, wordt vaak zelf gemaakt. mango's. Hier niet te koop. kerriemengsels, maar niet overal te koop is. Platte, ongerezen broden die in een koeken- pan of op een bakplaat worden gebakken. Worden bij de maaltijd geserveerd, van ouds- her alleen in het noorden, nu door heel India. Knapperige, dunne broodsoort gemaakt van linzenmeel. Worden geserveerd als snack en als bijgerecht. Een verkoelende saus gemaakt van yoghurt met fijngehakte groen- ten, specerijen en verse kruiden. Wordt als bij- gerechtje geserveerd. Een oven van klei in de vorm van een ton. De hitte in de oven is zo hoog, dat gerechten (tandoorikip) direct dichtschroeien en niet uitdrogen. De naam voor WjB* gerechten, waar- bij groenten,vlees, vis of eieren worden gestoofd in een pittige saus. Het woord curry komt van kari dat pittige saus betekent. Yoghurt, wordt meestal zelfgemaakt. Kruidige puree van linzen of spliterwten vaak een vast onderdeel van de maaltijd. Metalen (staal of zilver) blad waarop een Indiase maaltijd wordt geserveerd. In het mid den ligt een grote berg rijst en de andere gerechten staan er in kommetjes om heen. Een pittige dip of dikke saus gemaakt van groenten en kruiden. Vaak worden de groen- ten lang gekookt tot er een saus ontstaat zoals mango chutney, maar er zijn ook chut- ney's van verse fijngehakte groenten en krui den. Wordt als bijgerechtje geserveerd. Kruidenmengsel dat wordt gemaakt van verschillende geroos- terde en gemalen kruiden. ledere fami- lie heeft zijn eigen garam masala's. Geklaarde boter, puur botervet waar de melkbestandde- len uit verwijderd zijn en het water uit ver- dampt is. Wordt in het noorden van India door de hogere kasten gebruikt voor bakken en braden. Olie gewonnen uit mos- terdzaad, heeft een pit tige aromatische en iets zoete smaak. Wordt vooral in Oost- en Zuid-lndia gebruikt om in te bakken. Plat brood in de vorm van een druppel, wordt gebakken in een tandoor. Veel naanbrood wordt gekruid met specerijen.

Allerhande | 2001 | | pagina 51