champignons Digitale kiekjes (2) Hoe vers is verse vis? 'Door alle problemen rond vlees die op de markt spe- len, groeit de verkoop van vis de laatste tijd explosief,' vertelt Erik Kieftenburg. 'Maar dat is niet de enige reden dat steeds meer mensen vis eten. Vis is ook heel gezond, en steeds beter verkrijgbaar in de winkel. En doordat vis veel aandacht krijgt in de media, weten consumenten ook steeds beter hoe ze het kunnen klaarmaken.' Verse vis is natuurlijk veel lekkerder dan een diepge- vroren visje. Maar hoe vers is vers? Erik: 'De verse vis die bij ons in de schappen ligt, komt van over de hele wereld: kabeljauw, zeewolf en roodbaars uit IJsland, tila- piafilet uit Jamaica, zalm uit Noorwegen en Schotland, garnalen en tonijn uit Azie... 's Morgens heel vroeg varen vissersboten uit die in de loop van de middag weer terug zijn. 's Avonds en's nachts wordt de vis ver- werkt en gefileerd, en direct daama onder ijs naar Nederland gevlogen. Dit betekent dat de vis binnen 72 uur na vangst al in de schappen ligt. De hele dag door worden tientallen checks gedaan op grondstoffen, bac- terien en de kwaliteit van fileren en verpakken. Dit laatste gebeurt overigens in een zuurstofarme verpak- king, zodat de vis extra vers blijft. Vanwege de grote vraag moet vis beschermd worden, waardoor niet over- al gevangen kan worden. Dit leidt tot prijsstijgingen. Vis is daarom relatief duur. Maar aan kwaliteit hangt nu eenmaal een prijskaartje...' Waar en hoe worden de AH Biologisch champignons geteeld? Mevr. V. te E. De champignons van AH Biologisch worden in Neder- land geteeld op biologische compost, in speciale donkere cellen. In deze cellen wordt als het ware, door het reguleren van vocht en licht, de herfst nagebootst. Zo kunnen de champignons het hele jaar door verkrijgbaar zijn. Hetzelfde geldt overigens voor de biologische shii-takes/oester- zwammen en de kastanjechampignons. Ik heb mijn vakantiefoto's via AH Fotoservice online op inter net laten zetten. Kan de hele wereld ze nu zomaar bekijken? Dhr. K. te E. U vindt steeds meer soorten verse vis in de schappen bij Albert Heijn. Waarom vis zo populair is en hoe vers de verse vis nu eigenlijk is, vertelt Erik Kieftenburg, visinko- per bij Albert Heijn. Bij het inleveren van een fotorolletje bij AH Fotoservice kan ervoor worden gekozen om de foto's op internet te publice- ren. Hierbij krijgt u een unieke code zodat u zelf kunt beslis- sen wie uw vakantie foto's mag bekijken. Zonder de code is het niet mogelijk de foto's op te roepen via inter net. De foto's blijven drie maanden on line staan, zodat u later kunt beslis- sen om de foto's op cd te laten branden of te laten afdrukken. Allerflande 8 ?001 9

Allerhande | 2001 | | pagina 9