chef en sous-chef' Ze zaten bij elkaar in de klas, stonden samen in de keuken bij De Engel en zwaaien nu de scepter over het Rotterdamse ZeeZout: Patrick't Hart (29) en Alain Adriaanse (27). 'We remmen elkaar af en stimuleren elkaar. Daarom werkt het ook zo goed tussen ons.' Ik ken Alain beter dan mijn eigen vrouw" ZeeZout ligt op een van de aantrekkelijkste plaatsen van Rotterdam: aan de haven, tegen het centrum aangeplakt, maar met een weids uitzicht over het water en de Rotterdamse skyline. Drie jaar geleden opende ZeeZout zijn deuren, en na een wat langzame start is het res taurant avond aan avond afgeladen. Alain: (links op de foto) 'Ik heb altijd gedroomd van een eigen restaurant. Maar het kwam sneller op mijn pad dan ik ooit heb gedacht. David Crouwel en Herman den Blijker van restaurant De Engel wilden een tweede zaak openen en vroegen ons mede-eigenaar te worden.' Patrick: 'Vroeger leek het me niets om een eigen zaak te hebben. A1 die verantwoordelijkheden en taken waar je je normaal gesproken nooit mee hoeft te bemoeien! Je bent en blijft toch kok he.' 'Die hele administratie... het is niet onze sterkste kant,' valt Alain hem bij. 'Daarom doet David het voor het grootste gedeelte. Personeel nemen we ook zelf aan, zowel voor de keuken als de bediening. Want met een goede bediening valt of staat ons werk.' ZeeZout - een van de eerste echte visrestau- rants die Rotterdam rijk is - serveert als specia- liteit vis aan de graat. 'Er waren altijd veel voor- oordelen over vis,' vertelt Patrick. 'Vis stinkt, zit vol graatjes... Wij halen iedere dag verse vis - die stinkt dus niet - en halen altijd alle kleine graatjes weg. Door alle perikelen rond vlees zoe- ken mensen nu naar altematieven. Toch wordt ook de visvangst steeds moeilijker, waardoor vis duurder wordt. Maar dan komt de visboer weer met nieuwe, tropische vissen, en gaan we daar- mee experimenteren.' Kraakhelder Sinds ze in de keuken van ZeeZout staan, is vis een echte passie voor hen geworden: 'Vis is heel veelzijdig, je kunt er alle kanten mee op. Vooral werken met kraakheldere, verse vis is een genot.' Toch moet vis echt vis blijven, en mag er niet te veel aan gesleuteld worden, vindt Patrick. 'We geven daarom onze eigen stempel aan vis, vooral door de gamituur uit te diepen. Gebakken zeebaars bijvoorbeeld met brioche- brood, gepofte paprika en paprika-dipsaus. Heel bijzonder en erg lekker.' Ook prive is de passie voor vis doorgevoerd: 'Gaan we ergens eten waar ze ons kennen, krijgen we toch meestal vlees voorgeschoteld omdat ze denken dat we altijd al vis eten. Maar ik kies toch het liefst voor vis,' aldus Patrick. De twee jonge koks en ondernemers maken>- 7S AllerHande 8Z001

Allerhande | 2001 | | pagina 78