wijn bij vis vis(gerecht) smaak aanbevolen type wijn voorbeelden Rauwe vis Gerookte vis Gekookfe, gestoomde of gepocheerde vis Geroosterde, gegrilde of gebakken vis Gepaneerde, gebak ken of gefrituurde vis Diverse visgerechten nieuwe haring zout, romig, krachtig zilt, droog, vol manzanilla, sherry fino (wijncode 2) oesters, zalm in o.a. sushi zilt, fris, strak en iets romig droog, lichtrond chablis, champagne brut, witte bourgogne, rijke sancerre, sauvig- non uit Australia, California en Nieuw-Zeeland (wijncode 2) heilbot, makreel, paling, zalm, gravad lachs romig, uitgesproken van smaak fris, zacht, vol, milddroog voile chenin blanc, Riesling uit Elzas, sauvignon blanc uit Nieuw-Zeeland (wijncode 2 en 3) mosselen, magere witte vis (o.a. kabeljauw, tong, schol) neutraal, zacht, licht droog, fris muscadet, pinot blanc, soave, vinho verde (wijncode 1 2) vettere vis (o.a. zalm) rond, zacht, licht romig droog, fris, rond chardonnay (niet te uitgesproken), Macon Villages, rijke Elzas riesling, bordeaux sec (wijncode 2) zoetwatervis (forel) fris, elegant, krachtig fris, elegant, krachtig Elzas riesling, droge Duitse riesling (wijncode 2) gamba's lichtzoet, 'bite' fris, middelzwaar torrontes, droge ros£ (code 2, 3, 6) magere witte vis (o.a. kabel jauw, tong, schol) droog, middelzwaar licht, knapperig, vrij neutraal sauvignon uit o.a. Chili, diverse chardonnays (code 2 en 3) 'vlezige' vis (tonijn) uitgesproken, stevige structuur middelzwaar, behoorlijk smaakgehalte kruidige rose (Navarra), stevige chardonnay (code 2, 3, 6 en 7) vettere vis (zalm) zoetwatervis (forel) uitgesproken, romig, fijn fijn, licht, subtiel maar veel smaak rond, elegant, middelzwaar fris, licht tot middelzwaar Colombard, niet te zware chardonnays (matige hout- lagering), vol Spaans wit (code 2 en 3) riesling, chenin blanc, lichte char donnay (wijncode 2) inktvisringen, lekkerbekje, tempura/fritto misto, vissticks, zeeschnitzels pittig, krokant,'romig' verfrissend, zacht, rond, eenvoudig Vin de Pays d'Oc, chardonnay uit Chili, Zuid-Afrika of Australia, sherry fino, Cotes du Rhone (code 2 en 3) bouillabaisse, paella, AH-viscuisine, visragoflt pittig, soms pikant, rond, veel smaak krachtig, fris, aromatisch voile pinot gris/grigio, kruidige ros£, beaujolais, Noord-Spaanse crianza (diverse codes) AllerHande 8-2001 59

Allerhande | 2001 | | pagina 59