De Hollandse pot Het vrolijkste toetje is nog altijd chipoiatapudding. Deze traditionele pudding wordt bereid met luxe ingredienten als likeur, gekonfijte kers en lange vingers. Met een toefje slagroom. Variafies voQr_ggvQrderden Feestelijke klassieker 1 Vanillestokje open- snijden. Melk met vanillestokje verwar- men en ca. 20 minu- ten zachtjes laten trekken. Boven kom lange vingers in stuk- jes breken. Rozijnen toevoegen en besprenkelen met marasquin. Bigar- reaux (gekonfijte kersen) in stukjes snijden. Vormpjes invetten met olie. 3 Via laten afkoe- len tot deze gelei- achtig wordt. In kom slagroom met rest van sinker stijfkloppen. Drie- kwart van slag room door via spatelen. Lange vingers en rozijnen met marasquin en bigarreaux er luch- tig door scheppen. In vormpjes over- doen en boven- kant gladstrijken. 2 In kom met koud water gelatine 5 mi- nuten weken. Eier- dooiers met 75 g sui- ker in kom schuimig kloppen. Stokje uit melk halen. Wat melk door dooiermengsel roeren, dit aan melk toevoegen. Al roerend verwarmen tot gebon- den via ontstaat. Gelatine uitknijpen en van vuur af al roerend in hete via oplossen. 4 Puddinkjes in koel- kast in ca. VA uur laten opstijven. Rest van slagroom over- doen in spuitzak en tot gebruik in koel- kast bewaren. Puddingvormpjes een voor een enkele seconden in bak met heet water houden. Bordje erop zetten, samen keren en pud- dinkje op bordje laten glijden. Garneren met toefje slagroom. Chipoiatapudding met amandelen Voeg met de bigarreaux ook 1 zakje fijngehakte gar- neeramandelen (45 g, Baukje) toe aan het pudding- mengsel. Chipoiatapudding met bitterkoekjes Vervang de lange vingers door bitterkoekjes en week deze met de rozijnen in sinaasappellikeur. 5? AllerHande 8-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 52