Wereldstadje aan de Westerschelde Vlissingen Hoewel Vlissingen niet direct aan zee ligt, maar aan de Westerschelde, ademt elke steen van het eeuwenoude stadje de sfeer van een kustplaats. De boulevards, de jacht- en de vissershaven en de scheepswerven: Vlissingen en de zee zijn onlos makelijk met elkaar verbonden. Een oppervlakkige beschouwer ziet in Vlissingen vooral een vriendelijk stadje, waar fraaie oude panden en modernere architectuur elkaar voortdurend afwisselen. De grootste toeristische trekpleister is de bou levard die, de drie verschillende delen bij elkaar opgeteld, raim vijf kilometer lang is. Vooral op warme zomernamidda- gen is dit een ideale plek om de rood- of bruinverbrande huid te laten sussen door een koele bries, om een ijsje te eten en te kijken naar de kleurrijke stoet dag- jesmensen. Maar ook op een van de vele terrasjes langs de jacht- haven, met zicht op een historische molen en een hypermodeme uitkijktoren, is het dan goed toeven. Wandelende zandbakken Wie zin heeft om een historische bril op te zetten, ziet een heel ander Vlissingen. Het Bellamypark, kloppend hart van het plaatse- lijke uitgaansleven, verandert dan in een koopmanshaven. Het Arsenaal, het sfeervolle gebouw waar nu gegeten, gegokt en gespeeld wordt, maakt weer plaats voor een wijk met scheepstimmerwerven en pakhuizen. En de standbeelden langs de kade vertellen hun ver- haal. De bekendste persoon uit Vlissingen is onge- twijfeld zeeheld Michiel de Ruyter, die hier in 1607 werd geboren. Frans Naerebout kan op zijn sokkel net over de constructie van kunst- Redder des Vaderlands Michiel de Ruyter kijkt uit over de kade. Op steenworp afstand ligt 'Het Arsenaal'.

Allerhande | 2001 | | pagina 34