Zodra de zon schijnt, is het hier goed toeven op de withouten zonnebanken. De iets verderop gelegen club De Kust is dit jaar ingrijpend verbouwd. De sfeer laat zich hier misschien het best omschrijven als een mengeling tussen een Bretons visrestaurant en een rood-wit-blauwe versie van de seven- ties-stijl. Een recente aanwinst aan de Bloemendaalse kustlijn is Republiek, waar- voor inspiratie is opgedaan op Bali. Je kunt hier relaxen in hangmatten of in de schaduw van mooie houten hemelbedden die over het grote terras verspreid staan. Dat Bloemendaal steeds populairder wordt, bewijst ook het jaar- lijkse Beachbop muziekevenement dat tien- duizenden bezoekers trekt - dit jaar nog op 12, 19 en 26 augustus. De complete Amster- damse uitgaansscene verplaatst zich dan naar de kustlijn, om een middagje te dansen of te hangen in de zon. Lekkere trek Een overeenkomst is er in elk geval wel tussen de verschillende clubs: het eten is er uitste- kend en de menukaart biedt vaak precies dat- gene waar je trek in hebt na of tijdens een dagje strand: goedgevulde broodjes, frisse sala- des, lichte maaltijden en goede wijn. Maar ook na een dagje hard werken is het absoluut de moeite waard om de auto te pakken en door te rijden naar Bloemendaal, in plaats van recht op huis af te stevenen. Na een zo'n avond aan zee heb je al het gevoel er een hele dag uit te zijn geweest. Gepocheerde scholrolletjes met casseierrib en waterkerssaus Het geurige pocheervocht is de basis voor de saus 3? AllerHande 8-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 32