Hip relaxen en luieren Bloemendaal aan Zee Zien en gezien worden, daar draait het om in Bloemendaal aan Zee. Hier ook geen patat en pannenkoeken op het menu: in Bloemendaal onderscheiden de strandpa- viljoens zich met eigenzinnige gerechten. Waar plastic kuipstoeltjes lounge-ban- ken werden en paviljoens veranderden in clubs... Alleen al de rit naar Bloemendaal aan Zee brengt je in de stemming voor een mon- dain dagje uit. De prachtige villa's van Overveen en Bloemendaal, gevolgd door de glooiende groengele duinen die de laatste kilometers van de route markeren, roepen een gevoel op van vakantie en luxe. Datzelfde gevoel kriebelt de zintuigen in de hippe clubs aan de voet van de Bloemendaalse duinen. Het begon een jaar of tien geleden met Woodstock, een soort hippieparadijs met een uitstraling die het midden houdt tussen een kermis en een vrijplaats voor excentrieke levensgenieters. Hier geen dertien-in-een- dozijn wiebeltafeltjes en reclameparasols, maar hangmatten, oude leren banken en relaxmatrassen in een clubhuisachtige sfeer. Deze onderscheidende aanpak bleek een suc- ces: niet alleen hippies, maar heel trendy Nederland streek neer tussen totempalen en uit het zand stekende benen van etalagepop- pen: jong en oud, zakenman en vrijbuiter. Trendsetters In de jaren daarna openden steeds meer opvallende strandclubs hun deuren, die voor- namelijk jong en trendsettend publiek trek- ken. Zoals Solaris, met een sobere, strakke inrichting waar je niet op goedkope plastic tuinstoeltjes zit, maar op comfortabele en hippe design-stoelen van ontwerper Philippe Starck. Het moskeeachtige witte koepeltje op het dak steekt bijna klinisch af tegen de wild beschilderde pui van buurman Woodstock. gem. Bloemendaal Bloemendaal aan Zee Stiilvol lunchen, een hemelbed in plaats van een strandlaken en een poort van aangespoelde spul- len: verscheidene Bloemendaalse interpretaties van het strandleven.

Allerhande | 2001 | | pagina 31