Bent u een visliefhebber? 'Een keer in de veertien dagen' 'Vis haal ik bij een bevriende visboer' 'Ik houd van alle soorten' 'Wij zijn echte visfans Af en toe lekker voor mezelf Op de koffie in het Albert Heijn- filiaal aan het Valkeniersplein in Breda. Bert Stevens (65): Ik eet zeker een keer in de veertien dagen vis. In de zomer vooral plat- vis, zoals tong en schar. En in de winter vooral ronde vissen, zoals geep, forel, poon en haring. Ik koop mijn vis vaak bij Albert Heijn, want ik vind die van prima kwaliteit. Hij is altijd vers. Hoe ik dat zie? Aan de kleur.' Irma Beijert (61): 'Zo nu en dan koop ik wel vis. Niet vaak, want mijn man houdt er niet van. Maar af en toe koop ik het lekkervoor mezelf. Meestal kabeljauwfilet, soms zalm. De filets haal ik even door de bloem en dan bakikzein roomboter of olijfolie. Eigenlijk kost het heel weinig tijd! A. van Ingen Schenau 54 'Wij eten thuis veel vis. Altijd al gedaan, ook met de kinderen. Ik houd van allerlei soorten: roodbaars, kabeljauw... en gerookte zalm natuurlijk. Die koop ik vaak voor op toast, als voorafje. Wij houden van alle soorten: van makreel tot sliptong.' Suzanne (18) en Janneke Suzanne: 'Mijn moeder kan heerlijk vis maken en als het even kan help ik haar.'Janneke: 'Ik ben ook een echte visfan. In een restaurant kies ik altijd voor vis. Maar ik woon nu op mezelf en ik merk dat ik eigenlijk niet goed weet hoe ikvis moet klaarmaken.' Bert Brandt 51A 'Ik haal mijn vis meestal bij een vriend van me, die visboer is. Bij hem koop ik heek, tarbot of tonijn. Maar hier bij Albert Heijn heb ik ook een ruime keus. Het liefst leg ik vis op de grillplaat en laat'm lang- zaam gaar worden. Dan blijft de structuur mooi vast.' AllerHande 8 2001 105

Allerhande | 2001 | | pagina 105