Wat vindt u ervan dat u geld kunt sparen bij Albert Heijn? 'Het is zo makkelijk' 'Slim systeem' 'Ik heb me meteen aangemeld' 'Mijn dochter vindt het prachtig' 'Ik ben er nog een beetje te jong voor' 4 AllerHande bezoektde koffiecomer van de Albert Heijn-winkel in Parkwijk in Almere. Familie Bakker: 'Het is zo makkelijk! Ik heb gekozen voor twee manieren van sparen. Ik laat het statiegeld en mijn Bom/skorting bijschrijven. Datgaat natuur- lijk niet zo hard, maar ik kom hier iedere dag, dus het kan best nog weleens meevallen.' Rene Maartens (38): 'Coed systeem. Slim. Komt natuurlijk weer uit Amerika. Als goede Nederlander loop ik altijd alle bonussen af, dus dat gaat vast oplo- pen. Zeker op jaarbasis. K. Jansen (36) en Ian (3): 'Ik heb me meteen aangemeld. Ikspaarvijfprocentvan het bedrag dat ik per keer uitgeef. Nou, dat tikt aan hoor. Eens in de zoveel tijd wandel ik langs die spaarzuil en dan haal ik een re$uutje waarop staat hoe- veel ik al heb gespaard. Maar je kunt ook je saldo via inter net bekijken.' M. Elffers (48): 'Zelf doe ik er niet aan mee, maar mijn dochtervindt het prachtig. Ik begrijp dat wel. je geldzaken regelen tijdens het winkeien, dat klinkt natuurlijk aantrekkelijk. Een bank heeft altijd iets plechtigs, iets officieels, en dat heeft een super- markt natuurlijk helemaal niet.' Marjolein Dekker (17): 'Ik heb er wel van gehoord. Het lijkt me op zich wel leuk, alleen niks voor mij. Je mag namelijk geen rekening openen als je onder de achttien bent! Maar ikvind mezelfer ook nog een beetje te jong voor. Bonus- korting en zegeltjes plakken is ook niks voor mij. Ik heb wel een gewone spaarrekening, voor de vakantie en voor mijn rijbewijs.' AllerHande 7-2001 99

Allerhande | 2001 | | pagina 99