Antwoord Putjes Flpsspnautnmaat zijn? mm 1 Rijpheid v Vraag In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn en aanvullende informatie over de Albert Heijn-organisatie. Hebt u ook een vraag? U kunt hem stellen aan de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis). Het is al een paar keer gebeurd dat een fris- drankfles die ik bij Albert Heijn had gekocht niet door de flessenautomaat werd geac- cepteerd. Wat kan hiervan de oorzaak dk De heer S. te H. Albert Heijn heeft oude en nieuwe flessen- en kratteninname automaten in de winkels staan. Er kunnen ver- schillende redenen zijn dat de flessen niet allemaal worden ingenomen, zoals loszittende etiketten, scheve doppen en omvallen. Momenteel worden alle oude automaten vervan- gen door nieuwe, die minder storingsge- voelig zijn. Het is de bedoeling dat bin- nen een paar jaar in alle winkels de automa ten volgens het nieuwe sys teem werken. HO.* QDUH :V|,U£ milUKTl Het is me opgevallen dat zowel bij de borden als bij de compoteschaaltjes van het Wedgwood Windsor-servies 'putjes' in de onderkant zitten. Is dat een fabrieksfout? Mevr. T. te B. Serviesgoed van aardewerk wordt normaal gesproken gegla- zuurd door het glazuur op het aardewerk te spuiten en het vervolgens af te bakken. Borden en schaaltjes worden daar- bij over het algemeen op hun kant gezet, waardoor die niet wordt meegeglazuurd. Om het oppervlak dat niet wordt geglazuurd zo klein mogelijk te houden, worden de Wedgwood-borden en -schaaltjes voor het glazuren op drie 'beugeltjes' geplaatst. Deze beugeltjes veroorzaken de ken- merkende putjes. Kun je ook zien of een mango rijp is of moet je dat echt voelen? Mevr. K. te P. Marja Slagmoolen, voorlichter bij het Voorlichtingsbureau Groenten en Fruit: 'Een mango is rijp als hij een pittige fruitgeur heeft en bij een lichte vingerdruk meegeeft. U hoeft dus niet echt de schil in te drukken. De kleur van de mango zegt niets over de rijpheid van de vrucht. Alleen als de vrucht bruinzwarte vlekken heeft, kunt u aannemen dat de kwaliteit te wensen overlaat. Vaak komt dit doordat de mango overrijp is, of bewaard is in de koelkast. Geen goed idee, want deze exotische vrucht is niet gewend aan lage temperaturen. Bewaar een mango daarom op een andere koele plaats, zoals een kelder of voorraadkast. De vrucht is dan enkele dagen houdbaar. Alleen als de mango heel rijp is, kunt u hem maximaal een dag in de koelkast bewaren.' 8 AllerHande 7-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 8