Nieuwe boeken vol zomerse recepten streekkeukens Deze maand twee nieuwe boeken in de Albert Heijn-winkel: de smaakvolle streekkeukens van Portugal en een boekje vol zomerse gerechten met meloen. De pure keuken van Portugal 9,05). De boeken zijn verkrijgbaar vanaf maandag 9 juli zomerzoet en zonnig In het zevende deel van de boekenreeks van Albert Heijn over de streekkeukens van Europa staat Portugal in de schijnwerpers. Portugal mag dan nergens aan de Middellandse Zee grenzen, toch wordt het vanwege het klimaat tot de mediterrane landen gerekend. Mediterraan zijn ook de basisingredienten van de Portugese keuken, waar olijfolie, knoflook en tomaten belangrijk zijn, net als rijst, aardappelen, varkens- vlees en vis, h£el veel vis. Op dat solide, smaakvolle fundament is een gezonde, lekkere keuken gebouwd. Portugal is een klein land, ongeveer twee keer zo groot als Nederland. Desondanks zijn er duidelijke ver- schillen te ontdekken in de eetgewoonten en gerechten in de verschillende regio's: een aardse keuken van het noorden, elegante koffiehuizen en specialiteitenrestaurants in Lissabon en omstreken en de typische smaken en combinaties van de Algarve. Rijke culinaire tradities en een grote voorliefde voor puur eten is wat de streken met elkaar gemeen hebben. Het boek staat boordevol wetenswaardig- heden, lekkere recepten en handige tips. Boek 'Portugal', prijs/19,95 Geen vrucht smaakt zo door en door zomers als meloen. Aromatisch en zoet, sappig, verkoelend en dorstles- send. Al die kwaliteiten heeft meloen in zich, zorgvuldig verborgen onder een stevige schil. Liefhebbers zijn het erover eens dat een rijpe meloen een echte delicatesse is, die zo puur mogelijk moet worden gegeten. Zo is er de bekende combinatie van meloen met rauwe ham en natuurlijk gaat er niets boven een schijf gekoel- de watermeloen op een warme dag. Het boekje 'Zomerse gerechten met meloen' vertelt u alles over deze sap- pige vrucht en biedt u maar liefst zeventien heerlijke gerechten en acht praktische tips. Het boekje is te koop samen met een handi ge meloenbol- letjessteker. Prijs 9,95 (€4,52). AllerHande 7-2001 6*

Allerhande | 2001 | | pagina 65