Tomaat met 'n streepje voor Zo rood als een tomaat? Deze uitdrukking gaat niet meer helemaal op, want sinds kort vindt u bij Albert Heijn ook een groene variant. Vanwege z'n uiterlijk staat-ie bekend als de tijgertomaat. Groene tomaten zijn geen gewone rode exemplaren die nog niet rijp zijn, ze zijn spe- ciaal zo gekweekt. Ook het vruchtvlees en sap zijn groen, de buitenkant van de schil is vaak groengeel. Groene toma ten zijn te onderscheiden van niet-rijpe tomaten doordat ze een veel zachtere huid hebben. Een bijzondere variant van de groene tomaat is de tijgerto maat. De Engelsen noemen hem 'Green Zebra', vanwege de groene schil met de gele streep- jes. Het ras bestaat al langer, maar wordt nu exclusief gekweekt volgens de richtlijnen die Albert Heijn daarvoor han- teert. De tijgertomaat wordt in een kas gekweekt, in de zomer in Nederland, 's winters in Spanje. Tijgertomaten hebben dezelfde vorm en geur als rode tomaten, maar smaken net iets anders. Het vruchtvlees is heerlijk zacht en kruidig, het sap is fris-zoet van smaak. Fris hapje De tijgertomaat is echt een culi- naire topper, waarmee volop te varieren valt. Wat dacht u bij- voorbeeld van groene tomaten- soep? Maar de tijgertomaat leent zich ook uitstekend voor een fris hapje tussendoor, zo 'uit het vuistje'. Ook lekker als gezond beleg op de boterham, of als vrolijke smaakmaker in een salade. De tijgertomaat wordt in beperkte hoeveelheden geprodu- ceerd. Met de tijgertomaat haalt u dus een originele, exclusieve groente in huis! AllerHande 7-2001 61

Allerhande | 2001 | | pagina 61