Wijn uit Mexico Slapakketjes met vleesreepjes Gebakken bonendipsaus A Mexico is geen groot wijn- land. Ze houden het daar liever bij cola, bier en tequi la. Vreemd eigenlijk, gezien hun Spaanse achtergrond. A1 begin 16de eeuw liet ver- overaar Cortes er wijnstok- ken aanplanten. Het werd geen succes, want het waren wijnstokken van een matige kwaliteit. Pas zo'n tien, twintig jaar geleden kwam de ommekeer door de intro- ductie van Franse en Italiaanse rassen. Voor een grote stimulans zorgden ook buitenlandse wijnbedrijven die er zich vestigden, het sherryhuis Pedro Domecq voorop. Nu zijn er uitste- kende wijnen te vinden. De wijnbouw is geconcen- treerd in Baja Californie, dicht bij de grens met de Verenigde Staten, en in de streek even benoorden Mexico Stad. Uit het eerst- genoemde gebied komen de twee Mexicaanse rode wij nen die Albert Heijn in zijn assortment voert: AH Valle de Guadeloupe en de Petite Syrah, van de bodega La Cetto. Stuk voor stuk sappi- ge, stevige wijnen, waarvan de Petite Syrah het beste bij de gerechtjes gegeten kan worden. fi esta Fiesta in de tuin Verhit voor ca. 12 slapakketjes 2 eetlepels olie. Bak 250 g varkensvleesreepjes met 2 eetlepels Mexicaanse kruiden en 1 zakje roerbakmix (250 g, AH) 5 minuten. Verdeel het, afgekoeld, over 12 kleine blaadjes ijsbergsla. Schep er 1 bekertje zure room (125 ml) op en bestrooi met 100 g geraspte cheddarkaas. Leg In elk pakje 2 stukjes jalaperio- peper (potje 225 g, Casa Fiesta). Steek de sla- blaadjes dicht met een cocktailprikker. Roer voor een bufFetgerecht voor 6 personen door 1 blikje refried beans (450 g, Casa Fiesta) 2 gesnipperde bosuitjes en 6 fijn geknipte takjes koriander. Breng de dip op smaak met 2 a 3 theelepels hot pepper- sauce. Serveer de dip met nacho cheese tor- tillachips. Op een zonnige dag organiseert u uw fiesta natuurlijk het liefst in de tuin. Het vergt wat inspanning, maar met de juiste voorbereiding en aankleding wordt uw buiten- feestje zeker een succes. ij 'Jj Koop bij een huishoudwinkel of Li tuincentrum verschillende fak- kels en plaats ze in de tuin op een plekje uit de wind. Ook kaarsen zijn handige en gezellige sfeerma- kers in de tuin. Bij Albert Heijn vindt u citronellakaarsen in terra- cottaschalen en diverse partylights. Regenbuitje op komst? Geen probleem. Verzamel een aantal parasols en maak er een gekleurde overkapping van. Wei uitkijken met kaarsen en fakkels! Zet voor de muzikale omlijsting van het tuinfeest boxen buiten (denk om de buren) en draai Spaanstalige sfeervolle muziek van bijvoorbeeld Buena Vista Social Club, Ibraham Ferrer of Cuba Havana. Hebt u bistrostoeltjes? Schilder ze in felle Mexicaanse kleuren, zoals geel, felroze en azuurblauw. Maak kannen vol cuba libre (cola met rum en schijfjes citroen) en pina colada (rum, ananassap en kokosmelk) en zet ze - met ijsklontjes - verspreid op de tafels. Zijn de avonden nog wat te koel? Vul een houtkorf met kant-en-klare haardblokken, en u kunt tot diep in de nacht buiten blijven. Zorg voor een vrolijke aankle ding met servies in felle kleurtjes (dit kan natuurlijk ook eenvoudig wegwerpservies van karton of plas tic zijn) en felgekleurde servetten. En laat de gasten in tropische uitrusting - compleet met sombre ro's!- komen. AllerHande 7 2001 SS

Allerhande | 2001 | | pagina 55