i Vurige cactus Vullen rollen pepers CD b£> 1 De dikke groene jalapehopeper wordt samen met de kleinere chile serrano het meest gebruikt in de Mexicaanse keuken. Deze chili's worden zowel vers als ingelegd in gerechten verwerkt. U kunt de pepers met of zonder zaadjes gebruiken in gerechten, maar pas op: de zaadjes zijn het pittigst. Kleine pepers zijn heter dan grote pepers. Houd daar rekening mee en begin, als u niet van al te heet eten houdt, met het verwijderen van de zaadjes en zaadlijsten. U kunt ze later altijd nog toevoegen. Draag altijd plastic handschoenen bij het schoonma- ken van pepers en wrijf niet in uw ogen of gezicht. Albert Heijn verkoopt de pepers ook inge legd, klaar voor gebruik. Nacho sliced jalapenos, potje van 225 gram (Casa Fiesta) 4,99 2,26). Taco's zijn krokant gebakken maistortilla's, die in een halve-maanvorm worden gevouwen en gevuld met allerlei lekkers worden geserveerd. Tover in een mum van tijd een professionele Mexicaanse maaltijd op tafel met een taco dinner kit, bestaande uit zes tacoschelpen, ien zakje tacosaus en een zakje taco seasoning- mix. Zelf vlees, tomaat, sla en kaas toevoegen en klaar is uw tacomaaltijd! Casa Fiesta Dinnerkit, inhoud 100 gram, prijs3,99 1,81Silvo heeft in de Tex- Mex-serie een mix voor tacovulling. Inhoud 45 gram, 1,99 0,90). (honig) °r de teV-V- De wrap is helemaal van deze tijd. Wrappen betekent letterlijk 'inpakken'. Een wrap ijkt in zijn vorm nog het meest op de Mexicaanse burrito. Met deze drie nieu- we kruidenmixen voor vulling en dipsaus is het goed varieren. Er is een oosterse zoetzure mix met chili-dipsaus, een Mexicaanse salsamix met guacamole-dipsaus en een Criekse gyrosmix met knoflook-dipsaus. Een pak wraps (Honig) kost 3,79 1,72) en de pakjes kruidenmix/ 3,19 1,45) per stuk. Het lijkt een cactus, maar het is gewoon een kaars. Leuk voor op het balkon, in de tuin of gewoon binnen. En natuurlijk mogen deze kaarsen tijdens een Mexicaans etentje niet op de tafel ontbreken! Prijs/5,95 2,70). Met de vrolijk gestreepte kaarsjes bevindt u zich al snel in Mexicaanse sferen. En lekker lang, want ze geven veertien uur lang licht en warmte, prijs 5,95 2,70) per stuk. Ook echte sfeer- makers zijn de gekleurde glaasjes met kaarsjes erin. Deze kosten 3,25 1,47) per stuk. AllerHande 7-2001 49

Allerhande | 2001 | | pagina 49