Ananas de smaak van het seizoen Ananasrijst met garnalen Gevulde ananas met mangosaus Gebakken ananas met peperijs De recepten vindt u op bladzijde 109 Exotisch bijgerecht met een zweem van gember Zomers fruit als frisse afsluiter Pittig ijs met licht gekarameliseerde ananas Verder volop ver krijgbaar Perziken en nectarines smaken beide op hun best als ze rijp zijn, maar niet te rijp. Heerlijk zo uit het vuistje, of omgetoverd tot zonnig des sert of koele drank. Ook de combina- tie met hartig is heel succesvol, bij- voorbeeld in salades, of bij kip, kalkoen of blauwschimmelkaas. Aardbeien zijn populairin Neder- land: we behoren tot de grootste aardbeieneters van Europa.Juli isde maand bij uitstek om te genieten van de frisse zomerkoninkjes. Was aard beien voorzichtig en verwijder pas na het wassen de kroontjes. Zo gaat er niets van de smaak verloren. Frambozen. kersen en rode bessen worden ook wel geschaard onder de naam 'rood zomerfruit'. Veel mensen snoepen ze het liefst puur natuur, maar u kunt er ook desserts en andere gerechten mee maken, zoals eenden- borst met port en frambozen of een frisse kwarktaart met bessen. Llien smaken nu extra knapperig. De nieuwe oogst witte uien zijn bijzonder zomers als u ze roostert (op de barbe cue), of marineert in een lekkere dres sing. Probeert u ze ook eens in sala des, bijvoorbeeld in een saladevan plakken sinaasappel, uienringen, groene kruiden, olijfolie en olijven. Mosselen zijn ervanaf halfjuli weer volop. Dankzij een speciale manier van kweken (op zgn. mosselbedden) is het schoonmaken zo gebeurd. Voor een heerlijke, geurige pan mosselen als hoofdgerecht hebt u ca. 1 kg mos selen per persoon nodig, echte lief- hebbers kunt u iets meergeven. AllerHande 7-2001 15

Allerhande | 2001 | | pagina 15