LEDEN helder Kriebelige benen? Vrouwen en Geel verkleurde hun scherpe neus Glas Strijd tegen tandplak Beauty en cezondheid bij Albert Heijn Door nagellak kunnen nagels geel verkleuren. Dit komt doordat de kleurstof van de nagellak in de nagelplaat trekt en de nagels zo lang afgedekt zijn met lak dat ze geen zuurstof meer krijgen. Lak nagels daarom nooit zondereen kleurloze basislaken polijstze regelmatig met een speciale nagelvijl. Vlekken op uw (zonne)bril krijgt u een- voudig weg met water en afwasmiddel. Doe een druppel afwasmiddel op de glazen, houd de bril onder koud stromend water en droog 'm af met een zachte doek. Maak de glazen niet schoon met een papieren zakdoekje: de vezels in het papier laten kleine krasjes achter. Soms voelen benen zwaar, kriebelig en warm aan. Dat gevoel wordt veroorzaakt door een slechte bloedcirculatie. Door te weinig beweging of een defect in de aderen kan een verhoogde druk in de benen ontstaan. Het helpt om uw benen omhoog te leggen of een verkoelend voetenbad te nemen. Duurt de klacht lang? Ga dan even langs bij de huisarts of laat u eventueel doorsturen naar de fleboloog: de aderspecialist. 9+>>"5W/ m Eerst flossen, dan poetsen, zegt de tandarts altijd. Zo maakt u de tandplak los tussen tanden en kiezen en kan de fluoride uit de tandpasta zich beter hechten aan het glazuur in de tussen- ruimten.Tandplak lost langzaam het tandglazuur op, zodat op den duur een gaatje ontstaat. Voor ontspannen flos sen kiest u een tanddraad met 'wax', waardoor het flossen soepeler gaat. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat vrouwen een beter reukvermogen hebben dan mannen. Vermoedelijk speelt het vrouwelijk hormoon oestro- geen een grote rol. Hierdoor ervaren vrouwen geuren intenser en hebben ze een meer uitgesproken oordeel: vies of juist lekker. Het reukvermogen blijft tot het 50ste levensjaar stabiel, daarna neemt het langzaam af. Van de mensen boven de tachtigjaar ruikt bijna drie- kwart niet goed tot zeer slecht! AllerHande 7-2001 103

Allerhande | 2001 | | pagina 103