Achter /S CP Spaarrekeninq Onvolledige gegevens Parelmoerglans op tonijn Zomerse wijnen in het schap Traditioneel wordt het meest rode wijn gedronken, vooral's winters. Maarten: 'Witte wijn wordt's zomers aanmerkelijk meer verkocht dan in de winter. Ook rose doet het tegenwoordig in de zomer heel goed. Deze trend is eigenlijk twee jaar geleden begonnen, met het WK Voetbal,' vertelt Maarten. 'Barend Van Dorp hadden iedere avond in hun pogramma Villa BVD een glas rose op tafel staan. Wij merkten dat direct in de winkel.' Maarten: 'Op dit moment zien we nog een stijgende lijn in het rosegebruik, maar het kan zo weer omslaan. Ik zie regelmatig de dchte rosedrinkers in de winkel: mensen die al jaren hetzelfde merk kopen. Het is slechts een kleine groep die zo standvastig is. Je ziet hetzelfde bij witte wijn: een paar jaar geleden was zoete witte wijn nog heel populair, tegenwoordig wordt er steeds meer droge gedronken. De consument besteedt steeds meer aandacht aan de keuze van wijn. We merken dat heel duidelijk in de winkel. Mensen zijn gei'nteresseerd en willen vaak alles weten. Niet alleen ik, maar ook een aantal collega's hebben een wijndiploma op zak, waardoor we consu- menten goed kunnen voorlichten. Een goede wijn mag tegenwoordig wel wat kosten. We hebben nu wijnen van f 25,- a f 30,- in het schap; een paar jaar geleden was dat nog ondenkbaar.' Ik kan mij niet bij de AH Geidzakenzuil inschrijven, omdat mijn AH Bonuskaart- gegevens onvolledig zijn. Hoe kan ik toch snel beginnen met sparen? Mevr. B.W. te A. U kunt hetgroene inschrijf- formulier uit de folder van de AH Spaarrekening invul- len en opsturen. Binnen tien werkdagen ontvangt u alle informatie thuis en u kunt dan direct sparen. U kunt zich ook aanmelden via de website van Albert Heijn: www.ah.nl. Het valt mij altijd op dat er op witte tonijnsteak vaak een parel- moerachtige gloed zit. Hoe komt dat? En kan ik deze vis rauw eten? Komt witte tonijnsteak uit kweekvijvers? Mevr. W. te O. De witte tonijnsteak van Albert Heijn wordt gevangen op de zeeen rond de Evenaar, vaak in de Indische Oceaan. De parel- moerachtige gloed op de tonijn is een natuurlijke glans die tonijn en andere witvissoorten hebben. Hoe verser de vis, hoe sterker deze glans kan zijn. Tonijnsteak wordt alleen als sushi rauw gege- ten. Maargebakken komt tonijn steak het beste tot zijn recht. Maarten van Gent is filiaalmanager van de Albert Heijn-winkel Emidaerhof in Amersfoort. De wijnen hebben door persoonlijke interesse zijn bijzondere aandacht. AllerHande 6-2001 9 Op het etiket van de AH Biologisch Pinotage staat dat sulfiet aan de wijn is toegevoegd. Wat is hiervan de reden? Het lijkt me nogal tegenstrijdig: een biolo gisch product met een kunstmatige toevoeging. Mevr. B. te Z. Aan wijn moet sulfiet worden toegevoegd om oxi- datie en bederf van de wijn tegen te gaan. Volgens de regels van de stichting SKAL, die alle biologi- sche producten controleert, mag sulfiet aan biolo- gische wijn worden toegevoegd. De hoeveelheid is echter beperkt: van de toegestaande hoeveelheid sulfiet mag in biologische wijnen maximaal de helft worden toegevoegd.

Allerhande | 2001 | | pagina 9