in alle rustgenieten van eenvou di 1 Sushi 2 Rijsttafel zonder koken 3 Geroosterde kipsate 4 Oosters dippen Voor de Japanners is sushi een heerlijk hapje om na het werk mee bij te komen. Het maken van sushi is verheven tot kunst, waar- voorjarenlange oefening nodig is. Bij Albert Heijn kunt u in het weekend ook terecht voor echte Japanse sushi, verpakt in zwarte doosjes met een doorschijnend deksel. U vindt ze in de koeling bij de visproducten. Liever zelf aan de slag? Met Conimex Asian Selection Sushi's (pak 380 gram) kunt u uw eigen sushi maken. Met drie of vier verschillende gerechten van Lonny zet u zonder te koken een heerlijke rijsttafel op tafel. U kunt de gerechten in de magnetron of oven verwarmen. Kies bijvoorbeeld voor Cule kam- bing, Ajam paniki, Daging Rjak en Babi ketjap. Serveer er atjar tjam- poer, seroendeng, rempejek (zak 100 gram, Co-Tan) en verschil lende soorten sambal bij. Maak zelf in een handomdraai heerlijke kipsatl Rijg kipfilet- haasjes zigzag aan satestokjes, bestrijk ze met sojasaus en roer- bakolie en rooster ze in een grill- pan in ca. 5 minuten mooi bruin en gaar. Serveer met een satesaus uit een potje die u pittig op smaak brengt met sambal badjak en seroendeng. Ook in Azie is 'dippen' een ont- spannend tijdverdrijf. Lekker is dippen met kroepoek, cassave kroepoek en emping melindjo (zakje 75 gram, Go-Tan), gefri- tuurde schijfjes van de melindjo- vrucht met een wat bittere smaak. Als dip staan er natuurlijk pinda- 38 AllerHande 6-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 38