Galiameloen J w~ de smaak van het seizoen J; Meloen met kruidendressing en ham Maaltijdsalade met kip en meloen Meloen met sherry en gembercreme Verder volop verkrijgbaar De recepten vindt u op bladzijde 127 Een moderne variatie op een echte klassieker Friszoete saiade met pittige kip en kerriesaus Een dessert om dubbel van te genieten! Granny Smith appels zijn prach- tig heldergroen met sappig, wit, knap- perig vruchtvlees. De smaak is friszuur en aromatisch. Cranny Smith is een zeer populaire handappel, die voorna- melijk wordt ingevoerd uit warme Ian- den van het zuidelijk halfrond. Hollandse aardbeien horen echt bij de zomer. Heerlijk om ze zo, puur natuur, te eten, al dan niet met slag- room. Of lekker klassiek, op een verse witte boterham of een beschuitje, of juist trendy, bedruppeld met balsami- coazijn. MangO is een heerlijk sappige, aro- matisch-zoete vrucht die past bij zowel zoete als hartige gerechten. Mooie stukjes mango krijgt u door de vrucht te schillen en het vruchtvlees met een scherp mes recht langs de pit af te snijden. Bospeen met loof heeft een zoete, fijne smaak, die heel goed combineert met andere zachte smaken, zoals (verse!) doperwten, peultjes, peterse- lie, gestoofde vis en kipfilet. Beetgaar koken of in schuine plakjes snijden en roerbakken zijn de bekendste berei- dingstechnieken. Hollandse Nieuwe IS de eerste haring die weer gevangen wordt na de winter en lente. Enkele dagen na Vlaggetjesdag - dit jaar op 30 mei - is overal weer malse, zilte haring ver krijgbaar. De vis mag de naam 'Hollandse Nieuwe' dragen als het vetpercentage ten minste zestien pro- cent bedraagt en de haring op tradi- tionele manier gekaakt, gerijpt, gezou- ten en gefileerd is. AllerHande 6-2001 15

Allerhande | 2001 | | pagina 15