Alle recepten uit dit juni nummer op een rij L Opmerkingen bij de receptuur De recepten zijn opgenomen in de volgorde van de artikelen. Voorgerechten Meloen met kruidendressing en ham Rolletjes van serranoham en pesto met groene asperges en garnalen Hoofdgerechten Frittata met fusilli en Italiaanse groenten (v) Gemarineerde kip op kruiden Gevulde forel uit het oosten Kalfsfricandeau met truffel-peterselie- vuiling Kruidige groentecalzone (v) Lauwwarme saffraanrijstsalade met rivierkreeftjes Maaltijdsalade met kip en meloen 127 Naanpizza Pittige couscous met chorizo en sperziebonen Rosbief met rozemarijn en artisjokharten Thaise woksoep met kip en paksoi Vietnamese noedels met rosbief Vissoep met kruidig stokbrood Zomergroenten met geitenkaas (v) 131 Lunchgerechten Guacamole dubsandwich Mango-cheddar dubsandwich Mediterrane dubsandwich (v) Roastbeef bagel-dubsandwich 135 Zalm-tzatziki dubsandwich Nagerechten Meloen met sherry en gembercreme Meloen met kruidendressing en ham (voor- of lunchgerecht, 4 personen) 1 galiameloen 4 takjes munt 10 sprietjes bies- look 1 theelepel vloeibare honing 2 eetlepels balsamicoazijn 5 eetlepels milde olijfolie ca. )f theelepel versgemalen peper zout 100 g rauwe ham 1 zakje rocket slamelange (75 g, AH) Q Bereiden: Meloen halveren, pitten verwij- deren en meloen schillen. Helften elk in 6 par- ten snijden. Blaadjes van 2 takjes munt fijnsnij- den. Bieslook fijn knippen. In kommetje honing, azijn, olie, peper, munt en bieslook tot dressing roeren. Op smaak brengen met zout. Q Ham in brede repen snijden. Sla overvier bordjesverdelen. Meloenparten erop leggen en dressing eroversprenkelen. Ham eroververde- len. Gameren met rest van munt. Bereiden: ca. 15 minuten Prijsp.p.: f 4,00, 1,80 Bevat per eenpersoonsportie: 200 kilocalorieen eiwit 7g-vet 16g- koolhydraten 8g wijncategorie 4 Niersteiner Gutes Domtal Diversen Basissaus voor vis Kwarktaart met aardbeien 127 133 129 Het Albert Heijn-wijninformatie- systeem Opmerkingen bij de receptuur (v) - vegetarisch D Bereiden: Meloen halveren en pitten ver- wijderen. Met meloenbolletjeslepel zoveel mogelijk meloenbolletjes uit helften steken (zorg ervoor dat schilhelften heel blijven). Meloenhelften omgekeerd laten uitlekken. H Kip in blokjes snijden. In pan olie verhit- ten en kip in ca. 5 minuten gaar bakken, regelmatig omscheppen. Intussen in droge koekenpan amandelschaafsel goudbruin roosteren. Paprika wassen, schoonmaken en in kleine blokjes snijden. Q In kom veldsla en citroensap door elkaar scheppen. In kommetje mayonaise en kerrie- poeder door elkaar roeren. Op smaak bren gen met zout, peper en enkele druppels citroensap. Meloenbolletjes, kip en paprika door veldsla scheppen. Salade in meloen helften scheppen (rest van salade in schaal op tafel zetten). Kerriesaus erop scheppen. Bestrooien met amandelschaafsel. Bereiden: ca. 20 minuten Prijsp.p.: f 7,25, 3,30 Bevat per eenpersoonsportie: 375 kilocalorieen eiwit 30 g- vet 19 g - koolhydraten 22 g wijncategorie 2 Arniston Baychenin chardonnay Maaltijdsalade met kip en meloen (hoofdgerecht, 2 personen) 1 (grote) galiameloen - ca. 200 ggemarineerde kipfilet (AH) 1 eetlepel olijfolie 2 eetlepels amandelschaaf sel (zakje a 45 g, Baukje) K rode paprika 1 zakje veldsla (75 g) ca. 1 eetlepel citroensap - 2 eetlepels yoghurtmayonaise 'i eetlepel milde kerriepoeder zout (versgemalen) peper meloenbolletjeslepel coupes verdelen. Gembercreme erover verde- len. Licht bestrooien met kardemom. Voorbereiden: ca. 5 minuten Wachttijd: ca. 1 uur Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.p.: f 2,50, 1,10 Bevat per eenpersoonsportie: 215 kilocalorieen eiwit 2 g - vet 11 g- koolhydraten 22 g wijncategorie S Conqueror Cream Sherry Meloen met sherry en gembercreme (nagerecht, 4 personen) 1 galiameloen 1 dl Pedro Ximenez sherry 4 gem- berbolletjes en 1 eetlepel gembersiroop uit potje gember' 1 bekertje creme fraiche (125 ml) 1 theelepel citroenrasp (pot a 200 g, Baukje) gemalen kardemomffuit D Voorbereiden: Meloen halveren, pitten verwijderen en meloen schillen. Meloenhelften in blokjes snijden. In kom doen, sherry erover schenken en in koelkast minstens 1 uur laten intrekken. Gember fijnhakken. Q Bereiden: In kommetje creme fraiche, gember, gembersiroop en citroenrasp door elkaar roeren. Meloen met sherry over vier In plaats van verse kruiden U kunt verse kruiden in de receptuur vervangen door gedroogde of diepvrieskruiden. Neem voor 1 takje verse kruiden 1 theelepel gedroogde, Z theelepel poederof 1 eetlepel diepvrieskruiden. Eet- of theelepel Als er in de receptuur 1 eet- of theelepel staat aangegeven, dan wordt een afgestreken lepel bedoeld. Een theelepel bevat 3 milliliter, 1 eetlepel bevat 5 theelepels (15 ml) en 1 deciliter ca. 7 eetlepels (100 ml). Verkrijgbaarheid van producten en ingredienten Niet alle producten en ingredienten die worden genoemd in AllerHande, zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn-winkels. Om duidelijk te maken waar ze verkrijgbaar zijn, staat er soms een omcirkeld cijfertje bij. Zo'n product is dan in elk geval verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels met dat cijfer op de deur. Is het product dat u zoekt met aanwezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarkt-manager. Deze helpt u graag een oplossing te vinden. Natuurlijk kunt u met vragen ook terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-0305). Merknamen achter ingredienten Soms ziet u achter een product in de ingredientenlijst van een recept een merk- naam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 ml, AH). Van het genoemde product is bij Albert Heijn dan alleen dat merk verkrijgbaar. Receptprijs is richtprijs De bij de recepten vermelde prijs per persoon (of per portie) is een richtprijs. Door geringe- re of grotere aanvoer van ingredienten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Het Albert Heijn-wijninformatiesysteem Alle bij Albert Heijn verkrijgbare wijnen hebben een kleurcode. Elke kleur vertegenwoordigt een groep van een bepaald type wijn: wijncategorie 1 lichte, frisse, fruitige, witte wijnen wijncategorie 2 ronde, fruitige, soms wat kruidige witte wijnen wijncategorie 3 voile, rijke witte wijnen wijncategorie 4 friszoete tot halfzoete witte wijnen wijncategorie 5 halfzoete tot rijke, zoete witte wijnen wijncategorie 6 ros&vijnen wijncategorie 7 lichte, soepele, rode wijnen wijncategorie 8 voile, ronde, vaak wat kruidige rode wijnen wijncategorie 9 stevige, rijke, krachtige rode wijnen wijncategorie 10 rijke, zoete rode wijnen en port AllerHande 6-2001 127

Allerhande | 2001 | | pagina 127