RUIMTE thuis Aromatherapie p.kkp.r slapen Even opladen door.inspanning - Hoewel we ontspanning en vrije tijd steeds belangrij- ker gaan vinden, leiden we vaak een gestrest en druk leven. Een van de meest intensieve manieren om te ontspannen is yoga, dat al duizenden jaren bestaat en in onze westerse beschaving steeds populairder wordt. Het woord 'y°ga' stamt uit het Indiase Sanskriet en betekent 'samenbrengen, verenigen'. Hierbij gaat het om het brengen van evenwicht tus- sen hchaam en geest door het doen van speciale oefeningen. Yoga kun je beoefenen op ieder niveau, in een yogacentrum of thuis. Wilt u meer weten over yoga of wilt u weten ofer bij u in de buurt geschoolde yoga-docenten zijn? Bij Stichting Yoga Vedanta kunt u terecht voor meer informatie, telefoon (023) 531 39 69 (9-12 uur). AH Avond Melange bevat zoethoutwortel, gedroogde appel, kaneel en kruidnagel. Een of twee kopjes voor het slapengaan zijn bevorderlijk voor de spijsver- tering 6n de nachtrust. Ook lekker en ontspannend zijn Douwe Egberts Pickwick Rooibos (licht zoet van smaak) en AH Sterrenmix met een anijsachtige smaak. Een goede nachtrust is essentieel om de och- tend fris en fit te begin- nen. Bepaalde voe- dingsstoffen helpen u bij het inslapen, zoals tryptofaan dat onder meer in melk zit en een kalmerende werking heeft op de hersenen. Maar wist u dat volko- rencrackers, vijgen, dadels en bananen u snel op weg helpen naar dromenland? Ambi Pur Bedroom Sweet Dreams verspreidt een zachte geur van viool en jas- mijn. Zo houdt u uw slaapkamer ruim twee maan- den fris en zorgt u voor serene rust (compleet met houder 12,99, 5,89). Ook op basis van aromatherapie is Ambi Pur met essentiele olien van kamille en bergamot. Deze com- binatie zorgt voor een sfeer van rust en ontspanning in het hele huis (compleet met houder/ 13,09, 5,94). Neem dagelijks een moment van ontspanning om de 'accu' weer op te laden door bijvoorbeeld een middagdutje te doen of door te mediteren. Meditatie hoeft niet tijdrovend te zijn en kan overal plaatsvinden. De vol- gende oefening kan thuis en op het werk worden uitgevoerd. Ga rechtop in een stoel zitten met de handen in de schoot. Sluit uw ogen en haal diep adem vanuit uw buik. Concentreer u op het ontspannen van alle delen van het lichaam; begin bij het hoofd en ga zo het hele lichaam langs tot aan de tenen. Binnen enkele minuten ontspant uw lichaam zich van top tot teen. AllerHande 6-2001 111

Allerhande | 2001 | | pagina 111