m a Jl Knetterende 'We spelen continu in op trends' Tijdsbeeld in foto's met AH Bonuskort\r\g Omdat ik een keer in de week boodschappen doe, vries ik het vlees altijd in, Toen ik onlangs probeerde gehakt te ontdooien, begon mijn magnetron flink te knetteren. Wat kan hiervan de oorzaak zijn geweest? Mevr. Y.S. te N. Bij de meeste magnetrons is de ont- dooistand een stand waarbij het voile vermogen steeds gedurende korte tijdsintervallen wordt gebruikt. Vermoedelijk wordt het knetteren veroorzaakt door ontslui- ting van water in vet of ijs. Het ijs is dan al wel ontdooid maar het vlees nog niet. Het water in het vlees warmt sneller op dan het vlees zelf en zal op een gegeven moment als stoom ontsnappen, wat u waar- neemt als geknetter. Dit effect is volkomen onschadelijk voor uw gezondheid en beschadigt ook de magnetron niet. Wilt u het geknet ter liever voorkomen, dan kunt u een glaasje water of een natte spons in de magnetron doen tijdens het ontdooien. Het water in het glas of de spons zal eerst de over- tollige energie opnemen en zo de stoomuitbarstingen (en dus het geknetter) voorkomen. Hij is altijd met groenten bezig, zegt hijzelf. Kees Postma is category manager verse groenten en aardappels bij Albert Heijn. Samen met zijn team, leveranciers en telers bepaalt hij welke groenten er in de winkels liggen. De groentebranche is een heel boeiende branche om in te werken. vertelt Kees. Maar ook een moeilijke. omdat je altijd met dagverse producten werkt, wat de nodige risico's met zich meebrengt.' Bij het inkoopbeleid let Kees onder meer op trends in de markt. aangevuld met zijn eigen ideeen. Hierbij werkt hij nauw samen met zaadveredelingsbedrijven, telers en leveranciers. Kees: Een paar jaar geleden was het vooral belangrijk dat er zoveel mogelijk producten verbouwd wer- den op een stukje grand. Deze producten moesten een lange houdbaarheid hebben. Tegenwoordig laten we ons vooral lei- den door smaak. We volgen het principe van gecontroleerde teelt. waarbij milieu, kwaliteit. voedselveiligheid en gezond heid vooropstaan. Strenge productspecificaties zorgen ervoor dat de groenten altijd van goede kwaliteit zijn. De markt is altijd in beweging. Neem broccoli. Een paar jaar geleden was dit nog een luxe groente. terwijl het nu een po pulaire groentesoort is. En wat aardappels betreft eten we steeds minder gewone aardappels. maar vaker aardappel producten zoals voorgebakken aardappeltjes of friet. Verder zien we steeds meer mimgroenten zoals miniprei of dunne groene aspergetips. We bekijken nu hoe we dit segment ver der kunnen uitbreiden. En in juli komen we met een nieuwe tomaatsoort. waarover ik nog niets kan vertellen. Maar het wordt wel revolutionair! Is Kees ook prive een groentegek? 'Eigenlijk wel.' iacht Kees. 'Aspergebroccoli is mijn favoriet: het ziet eruit als broccoli met lange stelen die naar asperges sma ken. Heerlijk!' Tot en met 3 juni is in het Zaans Museum de landelijke foto-exposi- tie Kijk Ons van FotoMonument 2000 te zien. Door middel van foto's van gewone Nederlanders wordt een beeld geschetst van het dagelijks leven anno 2000. Onderwerpen zijn onder andere: eten en drinken, wonen, werken en winkelen. De expositie is extra voor- delig voor AH Bowwskaart-houders: op vertoon van uw kaart krijgt u 2,50 korting op de toegangsprijs van 10,-. U kunt terecht in het museum van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur; zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Adres: Schansend 7 (bij de Zaanse Schans), Zaandam, telefoonnum- mer: (075) 616 28 62. AllerHande 5-2001 9

Allerhande | 2001 | | pagina 9