De bekendste verse kruiden op een rij Groene munt Latijn: Mentha spicata Kervel Latijn: Athriscus cerefolium Basilicum Latijn: Ocimum basilicum Zakje a 15 gram Koriander Latijn: Coriandrum sativum Groene aroma's Zakje a 15 gram Groene munt, ook bekend als kruizemunt, is een zeer geurend en fris kruid, dat a! sinds de Oudheid gebruikt wordt. Het is een bekend kruid in de keukens van Engeland, Noord-Afrika, het Midden-Oosten en Zuidoost- Azie. Groene munt heeft een wat minder uitgesproken muntaro- ma dan pepermunt en een fijne frisse smaak. De blaadjeszijn stevig en donkergroen. Gebruik: In muntsaus en munt- gelei voor bij lamsvlees, in tabbouleh, in yoghurtsauzen, marinades, curry's en roerbak- gerechten. Bewaren: In de verpakking drie tot vier dagen in de koelkast. Zakje a 15 gram Teer kruid met een verfijnd aroma, licht anijsachtig en een tikje zoet. Kervel komt van oor- sprong uit Rusland en is nauw verwant aan gladde peterselie. De blaadjes zijn varenachtig en lichtgroen. Gebruik: Hetverfijnde aroma van kervel doet het goed bij vis, kip, worteltjes en in omelet. Kervel hoort met peterselie, bies- look en dragon tot de 'fines herbes' en wordt ook in kruiden- kaas en kruidenboter verwerkt. Kervel verliest snel zijn aroma. Hak de blaadjes vlak voor gebruik fijn en voeg ze pas op het laatste moment aan gerech- ten toe. Bewaren: Kervel is teer, dus bewaar het Never niet. Eventueel een tot twee dagen in de verpak king in de koelkast. Een oorspronkelijk uit India afkomstig intens kruid met een heel eigen pittig aroma, dat iets weg heeft van citroen, jasmijn en tijm. Er bestaan veel varieteiten met ronde of puntige, groene of rode blaadjes. Gebruik: In mediterrane gerech- ten en de Thaise en Vietnamese keuken. Basilicum combineert goed met tomaat en paddestoe- len en is lekker in koude ei-, kaas- en visgerechten. Kook basilicum met mee, maarvoeg in reepjes gesneden basilicum op het laatst toe. Bewaren: In de verpakking of losjes gewikkeld in vochtig keu- kenpapier in de koelkast een tot twee dagen. Zakje a 15 gram Verse koriander heeft een sterk en specifiek aroma. De smaak doet denken aan karwij, dille en venkel. Koriander is al een oud kruid en komt oorspronkelijk uit het Middellandse-Zeegebied. Nu is koriander het meest gebruikte kruid ter wereld en in zowel Azie als in Zuid-Amerika en Noord- Afrika een onmisbare smaakma- ker. Het blad is teer en verfijnd. Gebruik: In Thaise, Vietnamese en Indiase (roerbak)gerechten en curry's, in Mexicaanse guacamo- le en salsa's en Marokkaanse stoofgerechten en salades. U kunt verse koriander goed meestoven, maar voeg voor een extra smaakaccent ook op het laatst nog wat fijngehakte koriander toe. Bewaren: In de verpakking twee tot drie dagen in de koelkast. H AllerHande 5-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 94