Antwoord Verse pizza's: r 'J m tlB? invriezen of niet? Pc's op www. ahn I Kurk van plastic Vraag In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn en aanvullende informatie over de Albert Heijn-organisatie. Hebt u ook een vraag? U kunt hem stellen aan de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis). Veel klanten van Albert Heijn vragen zich af of de verse pizza's van Albert Heijn kunnen worden inge- vroren. AllerHande legde deze vraag voor aan Ronald Ruijssenaars, hoofd kwaliteitszorg en ontwikkeling van Hazlewood Convenience Foods, de firma die verse pizza's en vlees-, vis- en pastasauzen ontwikkelt voor Albert Heijn. Ronald: 'De koelverse pizza's die we voor Albert Heijn maken kunnen uitstekend wor den ingevroren. Ze zijn wel het allerlekkerst als ze meteen op de dag van aankoop worden gegeten. Als dat niet luktzijn ze nog zo'n dag ofvier in de koelkast houdbaar. Wie ze wil invriezen, kan dat het beste meteen doen na aankoop. Zo snel en zo koud moge- lijk, is mijn advies. Op die manier ontstaan kleine ijs- kristalletjes en die beschadigen het voedsel minder dan de grote kristallen die ontstaan bij langzaam invriezen. Door het invriezen gaat de voedingswaarde van de pizza niet sterk achteruit, zeker niet als u het product snel invriest. Ingevroren verse pizza's zijn maximaal een maand houdbaar. Ze zijn zowel bevro- ren als ontdooid te bereiden in de oven, bij voorkeur op een rooster. Let er wel op dat een bevroren pizza iets langer in de oven moet.' Wilt u een mooie compacte computer? Hebt u behoefte aan een multime- diacomputer? Of toch Never een laptop? Met het grote aanbod pc's op de markt is het niet altijd even gemakkelijk de juiste te kiezen. Op de site van Albert Heijn vindt u alle informatie om een weloverwogen keuze te maken voor de computer die het beste bij u past. Aan de hand van gebruiksprofie- len zijn vijf verschillende soorten uitstekende pc's geselecteerd, die u tegen een scherpe prijs kunt bestellen via internet. Surfnaarwww.ah.nl en klik door naar de computeraanbiedingen. Ook kunt u een computer bestellen via een bestelformulier in uw Albert Heijn-winkel. In de flessen Bin 65 Chardonnay van Lindemans zit een plastic kurk in plaats van een gewone. Wat is daarvan de reden, en krij- gen straks alle wijnflessen zo'n kurk? Mevr. G. te A. De leverancier van Bin 65 Chardonnay van Lindemans in Australia heeft voor een plastic kurk gekozen, omdat daarmee de kans op 'kurk' in de wijn niet aan- wezig is. Meer leveranciers denken erover kunststof kurken te gaan gebruiken. De prijzen van deze kurken zijn echter nogal hoog en dat weerhoudt leveranciers ervan over te stappen op kunststof. Bovendien weet men nog niet welk effect kunststof heeft als men de wijn jarenlang bewaart. Dit bezwaar geldt niet voor de Chardonnay van Lindemans, omdat dat geen bewaarwijn is. Wij genieten in het weekend regelmatig van de AH Mini- ontbijtstolietjes. Graag willen wij de voedingswaarde van dit product weten. Mevr. v.d. P. te C. De voedingswaarde van de stolle- tjes bedraagt per 100 gram: 270 kcal., 9 gram eiwit, 45 gram koolhydraten en 6 gram i vet. 8 AllerHande 5-ZOOi

Allerhande | 2001 | | pagina 8