asperges Asperges en wijn Witte asperges met sereh sojaboter U vindt de recepten vanaf bladzijde 111 De keus van de juiste wijn bij een aspergegerecht vereist extra zorg, want de zwavelhoudende compo- nenten van asperges beinvloeden de smaak van wijn en maken die zoeter. Een goede keus is bijvoor- beeld Pinot Blanc d'Alsace. Deze wijn ontleent zijn grootste charme aan de lieflijke geur van bloemen en de zachte smaak. Dat maakt deze Elzasser tot de meest ideale partner van asperges die (min of meer) naturel zijn bereid, zoals de asperges met hollandaisesaus. Is de garnituur bij de asperges geprononceerder van smaak, dan mag de wijn dat ook zijn. Vandaar het advies om bij de sandwich met aspergetips en mosterdcreme een wijn te schenken als Baron de Hoen Riesling d'Alsace. Croene asperges met ravioli en zwarte olijven is een gerecht met een licht pittige smaak en daarbij past de wat steviger Cecchi Orvieto Classico voortreffelijk. In de witte asperges met sereh- sojaboter is sojasaus verwerkt. Daarmee gaat een wijn met een friszoete smaak, zoals Niersteiner Gutes Domtal, beter samen dan een droge, witte wijn. Bij de lauwwarme salade van asperges en truffelolie valt de keus op Baron de Hoen Tokay Pinot Gris. Het gerecht is name- lijk vol en zacht van smaak en har- monieert prachtig met de wijn, die een vol en rond karakter heeft. Het aspergepakketje met rood- baars en kappertjes verenigt enigszins stevig smakende en fris- zure elementen met elkaar. In Rosemount Estate Semillon/ Sauvignon is dit ook het geval: de Semillon zorgt voor mondvullen- de 'molligheid', terwijl de sauvig non er de nodige frisheid aan toevoegt. Met een orientaals tintje AllerHande 5-2001 89

Allerhande | 2001 | | pagina 89