Brood vnnr elk mo rr pompoenpitbrood. Een voorbeeld van luxe meergranenbroden zijn ook de Pain-broden: Boulogne, Bastille, Madeleine en Mediterrane, alle vier met veel zaden en granen. De Pane-serie bestaat uit bro- den bereid met veel luxe ingredienten en olijfolie. Luxe zijn ook de malse en smakelijke luxe witte, bruine en meergranenbroodjes, witte broodjes met sesam- zaad en rozijnen- en muesli- broodjes. Biologisch Een van de nieuwe ontwik- kelingen op broodgebied zijn de biologische broden. Joep Schaft: 'We lopen voorop wat betreft het biologische brood. Daarmee is Albert Heijn de eerste en uniek in Nederland. Het biologische assortiment komt qua mals- heid en houdbare versheid nagenoeg overeen met nor- maal brood. We hebben twee nieuwe soorten groot- brood: AH Biologisch Wit- brood met pompoenpitten en AH Biologisch Meergra- nenbrood. Ook dit brood komt elk uur vers uit de oven. Naast de biologische grootbroden hebben we nu ook witte, bruine en rozij- nenbroodjes: zachte brood jes met een krokant korstje, waarvoor we de allerbeste ingredienten gebruiken.' Geheim Wat is nou het geheim van Albert Heijn-brood volgens Schaft? 'Simpel: de versheid, de grondstoffen en de recep- tuur. Daarmee staat of valt de kwaliteit. Negen van de tien keer komt het brood warm uit de oven en moet het eerst wat afkoelen voor- dat het wordt gesneden. Daarom verpakken we het in papier. De kwaliteit is zo constant dat het brood zelfs na drie dagen nog een knap- perige korst heeft. Brood dat vers uit de oven komt, is een feest voor alle zintuigen: de ogen (een feest om te zien), de oren (kraakvers), de smaakpapillen vanwege de onovertroffen smaak en de neus vanwege de heerlijke geur.' Een bron van energie Volgens het Voorlichtingsbureau Brood wordt er in Nederland bijna zevenhonderd miljoen kilo brood perjaargegeten, zo'n zestig kilo per persoon. Dat lijktveel, maar het is minder dan het Voedingscentrum adviseert. Kinderen tussen de vier en de twaalf zouden volgens die norm zo'n vier boterhammen per dag moeten eten, jongeren vijf tot negen boterhammen en volwassenen vijf tot zeven sneetjes. Brood bevat waardevolle voedingsstoffen, zoals koolhydraten, en is een belangrij- ke bron van energie, ijzer en eiwitten, onder meer nodig voor de opbouw en het onderhoud van botten en spieren. Dat je van brood dik wordt is een fabeltje; brood behoort tot de vetarme voedingsmiddelen. 78 AllerHande S-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 78