Steeds meer keus in luxe brood Het broodassortiment is uitgebreid met nieuwe broodsoorten. Gemaakt van de allerbeste ingredienten, op basis van de lekkerste receptuur en vaak elk uur vers uit de oven. Knapperig vers voor elk moment van de dag! Vraag mensen wat ze het lekkerst vinden ruiken en negen van de tien keer zal de geur van versgebakken brood genoemd worden. Dat werd pas nog weer eens bevestigd door een onder- zoek. De geur van vers brood stond prominent op een en liet de nummers twee (pas gemaaid gras) en drie (verse koffie) achter zich. Ovenvers en dagvers Hoort u bij de liefhebbers, dan kunt u bij Albert Heijn de hele dag genieten van die geur, want vanaf het moment dat de winkel open- gaat tot aan sluitingstijd wordt er vers brood gebak- ken. Het luxe segment brood omvat al het brood dat in de winkel wordt gebakken. Elk uur vers uit eigen oven, her- kenbaar aan de papieren zak met venster. Recent heeft Albert Heijn uit eigen oven wit-, bruin- en volkorenbrood geintrodu- ceerd onder de naam 'Oven- heerlijk'. Brood zonder pitjes en zaden, gewoon lekker wit-, bruin- of volkoren brood, verpakt in een licht- gele papieren zak. De dagverse broden worden 's ochtends aangeleverd. Daartoe behoort al het brood dat verpakt en gesne- den in de stelling ligt. Zoals de Favoriet-broden en de Albert Heijn-broden als boe- rentijger, Allinson, casino en Zaanse snijder. Dit zijn busbroden: die worden 's nachts door de warme bakkers van Albert Heijn in blikken gebakken en liggen 's ochtends in de winkel. Sinds kort is er ook dagvers donkerkorrel volkorenbrood verkrijgbaar, en meergranen pompoenpit. 's Ochtends worden de win- kels ook bevoorraad met 'wild gebakken brood', zoals het Veneziaans bruin, het Twents donkervolkoren, Goois zonnepit wit en Sallands zonnepit meergra nen. 'Wild' wil zeggen dat de broden helemaal los van elkaar worden gebakken op speciale platen in de oven. Het resultaat is een rondom gebakken brood met een knapperige korst en voile, zachte kruim. Knapperige korst Joep Schaft, broodinkoper bij Albert Heijn: 'De zeer succesvolle serie wildgebak- ken streekbroden wordt uit gebreid met een nieuwe variant: West-Fries meergra- nenbrood. Brood met een knapperige korst, dat wordt gesneden op de broodafde- ling.' Schaft ziet een duide- lijke voorkeur voor luxere soorten meergranenbrood. Brood gevuld met diverse soorten granen en zaden, zoals lijnzaad, lupinezaadjes, pompoenpitten, gierst, ma'is, zonnebloempitten en sesam- zaad. Het is volgens hem geen wonder dat het meergranen brood zo populair is. Ze smaken rijk en mals, dankzij de combinatie van verschil- lende eigenschappen die de granen of zaden hebben. Gerst zorgt voor meer kleur en gepofte ma'iskorrels zor- gen voor meer luchtigheid in het brood. Rogge geeft een wat donkerder en mal- ser brood met meer voe- dingswaarde. Lijnzaad heeft een hoog oliegehalte, waar- door het brood langer smeuig blijft. Tarwekorrel Albert Heijn speelt in op de trend om luxe brood te eten met de introductie van het donkerkorrel volkoren brood, met stukjes gebroken tarwekorrel die voor een heel bijzondere smaak zor- gen, en het meergranen Vers uit de oven AllerHande 5-2001 tJ

Allerhande | 2001 | | pagina 77